Väga populaarne operatsioon - Häbememokkade vähendus

Väga populaarne operatsioon - Häbememokkade vähendus

Autor: Reilika Nestor 28.03.2016 kell 12:43

Üha enam populaarsust koguv häbememokkade vähendamise operatsioon.
Väga paljud naised mõistavad seda muret. Just need naised, kes on oma lapse või lapsed ilmale toonud loomuliku sünnituse teel.

Aga mida suured häbememokad endast kujutavad ning mis on nende funktsioon.

Suured häbememokad sisaldavad rasvpadjandit ning korgaskehasid, mis seksuaalse erutuse korral täituvad verega ning põhjustavad suurte häbememokkade kõvastumise, suurenemise ning tumenemise või punaseks muutumise. Samuti on seal silelihaste kiht, mis meenutab munandikoti tunica dartos't, ning rasu- ja higinäärmed ja veresooned (sealhulgas veenipõimikud) ning närvid.

Suurte häbememokkade põhifunktsioon on kaitsta kõdistit, kusiti ava ja tupeesikut, kaitstes sellega muu hulgas tuppe nakkuste eest. Samuti kaitsevad nad tundlikku kõdistit ning takistavad limaskestade kuivamist. Neil on ka tähtis koht suguelus.

Viimasel ajal on levinud häbemekarvade eemaldamine, sealhulgas suurtelt häbememokkadelt. Seda tehakse mugavuse pärast, esteetilistel põhjustel või erootikaga seotud motiividel. Paljaid häbememokki peavad paljud meeldivamateks ning nad erutuvad paremini ning neid on paljude meelest meeldivam hellitada. Paljud on ka vastupidisel arvamusel.

Häbememokkade lõikust peaks siiski igaüks tundma, kas talle on see vajalik ning tegemist on operatsiooniga. Kindlasti käija mitmes kohas konsultatsioonis ning veenduda põhjalikult selle otsuse vastu võtmisel.

Teadlased on ka arvamusel, et meestele meeldib suurte häbememokkade stimulatsioon. Samuti erinevates kultuurides on suurte häbememokkade olemasolu viljakuse sümbol.

Aga siiski kõik on enesetunde küsimus.