Üks põhjus, miks lapsel tekivad gaasivalud - koolikud? Mida ei tohiks süüa ema?

Üks põhjus, miks lapsel tekivad gaasivalud - koolikud? Mida ei tohiks süüa ema?

Autor: Reilika Nestor 02.12.2015 kell 08:27

Väga oluline on teada, mis tekitab teie beebil gaasivalusid. See, mida te sööte võib mõjutada rinnapiima 72 tundi. Kui olete söönud midagi magusat, siis saab laps selle juba 2 tunni pärast rinnapiimast. Nagu teada, on süsivesikurikas toit ja magus lapsele kõige suuremaks gaasivalude põhjuseks.

Andes lapsele rinda oleks soovitav vältida aprikooside, ploomide, virsikute, pirnide ja tsitruseliste söömist. Samuti rohelised köögiviljad - eriti spargel, kapsas, brokkoli, artitšokk. Hoidu ka küüslaugust ja sibulast, kui siis minimaalselt. Lisaks kartul, mais, pastatooted, pähklid, soja. Vürtsikad toidud. Gaasilised joogid. Alkohol.

Ärge liialdage ühegi toiduga!

Kõige hullem on magus ja maiustused, koogikesed ehk siis kõrge suhkrusisaldusega toidud.

Samuti pole soovitav juua kohvi. Kohvis sisalduv kofeiin tekitab lapsel gaasivalusid.

Uurimused on näidanud, et väga paljud emmed lõpetavad lapsele rinna andmise, kuna nad ei suuda ise toime tulla lapse gaasivaludega. Nad ei suuda jätta omi harjumusi. Eriti käib jutt naistest, kes armastavad magusat.

On veel põhjuseid, miks lapsel tekivad gaasivalud, kui üks väga oluline põhjus on ema toitumine.

Teiseks põhjuseks on kuidas laps imeb rinda ning saab kätte toidu. Kui ta ahmib endale õhku sisse, siis on kindel, et tal tekivad hiljem gaasid. Oluline on need aidata lapsel välja saada!

Kolmandaks, anna lapsele rinda neutraalses keskkonnas, et ta tegeleks ainult söömisega, kõik mis tema tähelepanu haarab võib jääda õhk vahele ning tekitada gaasivalusid.


LOE LISAKS, " Väga oluline on teada, mida süüa, et rinda saav laps areneks nii nagu peab!" KLIKI