TRIINU PAASTU I PÄEV !!!

TRIINU PAASTU I PÄEV !!!

Autor: Reilika Nestor 25.03.2016 kell 00:00

Minu nimi on Triinu ja olen Tallinna neiu. Mul on kaks last. Ning viimasest sünnitusest on möödas 5 aastat. Ma olen suhteliselt lühike ja ülekaaluga on mul koguaeg probleeme olnud. Femini BLOG/Ajakiri pakub mulle võimaluse paastuda ning kajastada seda just siin - kuidas ma ennast tunnen jne jne jne.

Mõte tuli sellest, et Femini.ee- s oli üleval kuulutus, et kes soovib nõu ning abi paastumisel. Alul mõtlesin, et ma ei saa sellega hakkama ning kas üldse mulle paastumine sobib. Pikkade vestluste tulemusena otsustasin siiski proovida. Kõik küsimused, mille esitasin, sain suurepärased vastused. Ja siin ma nüüd olen.

Hakkasin söögiga juba eelnevalt tagasi hoidma, kuid patustamisi oli siiski küllaga. Alustasin siis kaks nädalat tagasi ning tegelikkuses võin öelda, et ettevalmistus tuli hästi välja.

Et kõigile selgem oleks siis täna on minu mõõdud:
Pikkus 160 cm
Kaal 57 kg
Rinnaümbermõõt 92
Rinnaümbermõõt alt 77
Vöö 80
Puus 91
Kintsu ümbermõõt 54

Võtsin alla ettevalmistusega 3 kg. Ehk siis ennem kaalusin ca 60 kg. Ma ei tegele eriti spordiga, samuti kuidagi ei kisu mind trenni tegema. Rääkides Femini.ee nõustajaga. Vaatas ta üle kõik minu näitajad. Samuti pidin käima arstlikus kontrollis, et minu tervisega on kõik korras ning ei vaeva ükski häda. Sest nad ei soovita paastu, kui on mingisugune arsti poolt diagnoositud haigus. Olgu selleks kasvõi väike gripp. Kui nad said aru, et minu puhul on see ainult kaalulangetamise eesmärgil, siis panid nad paika minu ettevalmistuse. Nimelt selleks siis jäi kaks nädalat. Öeldi ette palju ma võin midagi päevas süüa, vahet pole, kas ja kuidas, aga kogused olid ette kirjutatud. Samuti ei tohtinud ma enam süüa magusat, magusaid jooke, alkoholi, rämpstoitu. Üldse rasvaseid sööke.

I PÄEV

Täna on minu paastu esimene päev. Võtsin selleks lausa puhkuse, kuna ma kartsin, et laste kõrvalt süüa tehes, ma ei saa sellega hakkama ja otsisime mulle sobiva paastumise koha. Paastun ühes imelises Eesti paigas. Mul on endal isiklik tuba ning ma tunnen ennast väga hästi ja olen elevil, kuidas minu nädal kulgeb.

Samuti öeldi, et võib kodus paastuda, kuid samas on hästi oluline, et saaksid oma meele ja iseendaga tegeleda. Samuti on oluline vees ennast natukene liigutada ning õrna temperatuuriga saunaskäimine on ülimalt oluline. Kuna nii higistad endast välja kõik halvad soolad ning ained, mis ei tohiks kehas olla. Liigne kuumus on keelatud. Vastavalt selle kuidas ennast tunned käid saunas, jalutamas. Aga alati soojalt riides. Seda öeldi mulle kohe. Sokid jalga. Isegi tudukad kaasa. Samuti, et kui külm hakkab kohe küsi tekke juurde.

Jõudsin hommikul paastumise kohta. Siin seadsin oma asjad sisse ning räägiti veel üle kõik asjad, mida peab teadma. Iga kord rõhutatakse, kohe kui halb hakkab peab kutsuma. Kohe kui tahan kellegagi rääkida või nõu küsida, samuti kohe kutsuge nõustaja. Eelnevalt küsiti muidugi, et kas me tahame teisi näha või mitte, kes veel paastuvad. Minul oli ükskõik, aga mõned tahtsid jääda anonüümseks. Meid on koos päris palju ning kuidagi see kõik loob juba hea meeleolu. Jutud räägitud, kõikvõimalikud küsimused esitatud ja vastused saadud annab nõustaja klaasi vee mõrusoolaga (glaubrisoolaga). See tuleb ära juua oma toas mõned tunnid ennem magamaminekut. Kes ei tea, milleks see, siis räägin ka sellest. Mõrusoola kasutatakse kõhulahtistina, mis on looduslik. Ei tekita puhitusi ning valusid. Toimib üli kiiresti. Ning sealt ka soovitus, et ei soovitata oma toast eriti kaugele minna võib jääda lihtsalt ise ebamugavasse olukorda. Peale mõrusoola joomist ei tohi enam süüa, vaid ainult juua. Joogid on kõik maja poolt. Vahet pole, mis teed soovid kõike saad. Samuti kehtib see vee kohta. Soovid vee sisse sidrunit või apelsini, kiivit või õuna või pirni või jõhvikaid jne jne.. See on vaid maitseks, neid ei tohi ära süüa. Paastu ajal on igasugune söömine keelatud.

Mina otsustasin juua juba mõrusoola kohe hommikul kui saabusin ja veeta niikaua toas, kui minu kõhuga on kõik korras. Mul läks kokku kaks tundi, kui kõik oli väljas. Siis läksin sauna ning vedelesin seal ikka mingi kaks tundi. Vees ja saunas, vees ja jälle sauna. Siis tulin tuppa ja uni tuli nii peale... Magasin natukene.

Mul soovitati juua päevas vähemalt kaks liitrit vedelikku. Üle ei tohi samuti pingutada. Anti ka üks väike topsike mett, mida pidin panema keele alla kui tekib õrn peavalu või nõrkus. Tegin ka seda. Ja uskuge või mitte kohe aitas.

Tunne on mul suurepärane ning isegi praegu on nii kerge olla. Söögiisu absoluutselt pole. Pigem on ärevus edasiste päevade suhtes.

Kõiki kindlasti huvitab minu kaal täna õhtul kui alustasin hommikul. Minu kaal on praegu 56 kg. Kindlasti väga paljud ütlevad, et see on see vedelik, mis ma olen päevaga kaotanud samuti ka väljaheitega. Jah. Aga mul pole vedeliku puudust kuidagi, kuna jook on alati käepärast ja lonksan koguaeg. Mulle väga meeldib, et nõustaja käib koguaeg küsimas, kuidas ennast tunnen ja kas on midagi vaja.

Selline siis minu esimene päev :)

Hakkan tegema kohe joogat, kuna nõustajaga leidsime koos vahendi, millega saan ennast liigutada kui soovi on ja mulle see nii meeldib. Nõustaja tegi minuga kõik alguses kaasa ja aitas. Miks just jooga? Sest mulle meeldivad need venitused ja nagu nõustaja seletas, et venitused on väga olulised üldse keha juures, et miski valutama ei hakkaks, kui ka kinni ei jääks, et kõik ilusti liiguks ja toimiks. Samuti õrn muusika ja jooga on ka midagi ilusat hingele.

Küsige julgelt küsimusi kommentaariumis, vastan meeleldi! Mul on siin aega küllaga :)


Ilusat Õhtut ja Tänan, et Teid huvitab kuidas ma hakkama saan :)