Toortaimetoitlaste arvates vananemise ja surma põhjused

Toortaimetoitlaste arvates vananemise ja surma põhjused

Autor: Reilika Nestor 26.03.2016 kell 00:00

Inimese keha koosneb rakkudest. Rakud järjest uuenevad ja kõdunevad. Nähtav on see uuenemises, mis kõõmana heidab enesest surnud rakud, samuti küüned, juuksed.

Mis takistab rakkude uuenemist?

Seda takistab ainevahetuse vaheprodukt. Ainevahetuse vaheproduktid takistavad rakkude kujunemist ja jäävad vere kapillaaridesse, kudedesse ja rakkude vahedesse kui surnud elemendid ja nii koguneb kehasse palju võõrkehi - surnud ollused, mis teevad meie keha surnud olluste kandjaks. Mida vanemaks inimene saab, seda rohkem koguneb neid olluseid. Anorgaanilised ained võtavad ülekaalu orgaaniliselt. Inimese keha võtab kõik omaks kõik selle, mida me sisse sööme. Mööda verd kantakse kõik edasi, nii kahjulikke kui ka kasulikke aineid meie organismile.

Toortoiduliste jaoks on inimene ise mõistusega olevus, kes peab andma maole puhtaid orgaanilisi aineid keha toiduks, mitte keetmise läbi osalt anorgaanilisteks ja limarikasteks muutunud toite. Toorainetoit on limavaba toit. Inimese keha on nagu puhas selge vesi, mida tuleb ka vastavalt toita.