Tõde kunstküüntest

IStockPhoto

Tõde kunstküüntest

Autor: Kai Visnapuu 26.01.2015 kell 00:00

Öeldakse, et peale näo on inimese visiitkaardiks ka käed. Tõepoolest – käte liigutused ja žestid on lausutud sõna ning miimikaga lahutamatud kaaslased. Suhtlemisel kaasinimestega on käte korrashoiul oluline osa. Käte välisilmele annavad aga palju juurde ka terved ja puhtad ning hooldatud küüned.

Pikkade ja kaunite küünte kasvatamine nõuab aga hoolt ja tähelepanu, kusjuures ühe küüne murdumine võib paista traagilise sündmusena - kaotatud on mitme nädala töö. Paljud naised on nõus tooma ohvreid kaunite käte nimel, kuid võib juhtuda, et küüned ihaldatud pikkuseni ei jõuagi. Põhjuseks võivad olla kihistuvad või murduvad küüned, millele tavalisest hooldusest ei piisa.

Kunstküünte paigaldamise üldised põhimõtted


Kui jääd oma küünte kasvatamisega jänni on ehk õige aeg pöörduda küünetehniku juurde ja proovida kunstküüsi. Kunstküünte paigaldamisel ja hooldamisel on ainuõige kasutada õppinud küünetehniku abi. Ise kunstküüsi paigaldades ja eemaldades võib küüsi kahjustada ning professionaali pandud küüned kestavad reeglina kauem. Valesti liimimisel võivad jääda õhuvahed, mille kaudu võib küüne alla minna vesi ja mustus, mis omakorda võivad põhjustada põletikke, küüneseent ja küüne värvuse muutumist. Salongis on ohud miinimumini viidud. Küüntele tehakse suurt kahju ka siis, kui ise kunstküüsi eemaldada.

Salongis on võimalik valida kolme tüüpi kunstküünte vahel, mis paigaldatakse sinu loomulikule küünele. Nendeks on kas akrüül-, geel- või kangasküüned. Kõik need meetodid tugevdavad sinu loomulikku küünt. Kui on sooviks aga ka oma küünt pikendada, liimitakse küünele plastikust tipp, millele kantakse kas geel, kangas või akrüül.

Üldjuhul käib kunstküünte paigaldamine kõigi kolme meetodi puhul sarnaselt:

  • Oma küüned lõigatakse lühikeseks ja antakse neile ilus ümar kuju ning vajadusel korrastatakse küünenahad
  • Küüne pind karestatakse kergelt viiliga
  • Valitakse välja sobiva suurusega küünetipid. Tuleb jälgida, et tip ei ulatuks laiuselt üle oma küüne servade. Vastasel juhul tuleb see kitsamaks viilida.
  • Küünetipile kantakse spetsiaalne liim ja seejärel asetatakse tip 45 kraadise nurga all küünele. Tähtis on jälgida et tipi ja oma küüne vahele ei jääks õhumulle.
  • Küünetip lõigatakse soovitud pikkuseks ja antakse viiliga talle kuju. Kunstküüne pikkus sõltub oma küüneplaadi seisundist – kui see on lühike, soovitatakse ka lühemaid tippe, kuna küüne oma kandepind on väike.
  • Seejärel lihvitakse ülemineku osa oma küünega tasaseks
  • Akrüüli ja geeli korral kantakse küünele spetsiaalne kinniti
  • Kogu küünele (kaasa arvatud tip) kantakse kas akrüül, geel või kangas.
  • Kliendi soovil lakitakse küüned.

 

www.derma.ee