Tee ise näomaske!

IStockPhoto

Tee ise näomaske!

Autor: Reilika Nestor 16.11.2014 kell 08:00

Väga tuntud aedvili meie söögilaual on sibul ning seda annab väga edukalt kasutada ka teistel eesmärkidel kui söögitegemiseks. Näiteks haki sibul ning sega segamini 1 spl kaoliiniga ja 1 tl meega. Selline mask on hea nahavigastustele ja toimib kortsude vastu.

Kortsudevastane abimees on ka aprikoosikreem, kuna aprikoosis on palju A-vitamiini. Sega kokku 2 spl lanoliini, 2 spl oliiviõli ja 1 spl aprikoosiõli. Lisa 1 spl sidrunimahla ja sega taas läbi.

Efektimask munavalgest. Klopi üks munavalge ja pane õhukese kihina näole. Hoia segu näol 10-20 minutit. Mask tasandab kortse, kuid pea meeles, et seda maski ei soovitata teha tihtemini kui kord nädalas.

Kortsuvastaste omadustega toiduna on veel tuntud kurgimahla. Lõika pool keskmise suurusega kurgist ning pressi mahl välja. Lisa 1 tl sidrunimahla, 1 tl valget viina ning üks vahustatud munavalge. Sega omavahel läbi ning kanna näole.

Keeda 6 ploomi, sega läbi oliiviõliga või päevalilleseemne õliga. Tehtud mask ravib vistrikke.

Kui nahk kipub olema rasune või väga poorne, on naha kuivatamiseks ja pooride sulgemiseks hea kasutada meevett, sidrunivett ja kamprivett.

Klopi munavalge vahtu ja lisa sellele natuke kaoliini, mett, porgandimahla ja 1 pressitud küüslauguküüs. Sega komponendid omavahel ning kanna näole.