Säilinud juhtlõngad hauatagusest elust!

Wikipedia

Säilinud juhtlõngad hauatagusest elust!

Autor: Reilika Nestor 11.11.2013 kell 00:00

Tänapäeva kadunud kultuurides võime leida seoseid ammuste uskumustega. Põlisameeriklased ja Austraalia aborigeenid elavad maailmades, kus elu ja üleloomulikkusest käsitletakse kui jätkumist. Mõlemale oli pühendatud keerukaid tseremooniaid, mis sisaldasid nii initsiatsiooniriitusi ja sesoonseid rituaale kui ka esivanemate hingede mälestuspalvusi.

Tänapäeval tuntud küttide-korilaste ühiskonnad on peaaegu universaalsed keerukate uskumuste ja maailmavaate valdamises, mis on tihedalt seotud neid ümbritseva loodusega. Kuigi me ei tea, kas iidsete kultuuride inimesed jagasid samu uskumusi ja järgisid samu rituaale, on mõningaid esemeid ja juhtlõngu, mis kinnitavad selle võimalikkust. Nikerdatud sarved ja luud võivad samuti olla ühenduses religioossete uskumustega.

Üks varasemaid ja külluslikumaid matuseleide avastati Sungiris Venemaal. Surnutele kaasapandud esemete mitmekesisus ja ohtrus näitab, et need inimesed elasid keerukas, ranges võimukorraldusega ühiskonnas ja olid mures selle pärast, mis juhtub pärast surma. Mõned kõige varasemad religioossete uskumustega seotud hooned pärinevad Catal Hüyükist Türgis umbes 7000 eKr, kus seinamaalingud viitavad, et neid ruume kasutati rituaalsetel eesmärkidel. Igatahes võime sellest ajast , mille kohta kirjalikke allikaid pole, uskumuste ja hauataguse elu kohta vaid oletusi teha.

"Ajalugu: tsivilisatsiooni koidikust tänapäevani : täpne ja näitlik teejuht" Adam Hart-Davis