Rutiinseks

Rutiinseks

Autor: Femini toimetus 22.09.2014 kell 15:35

Enamus inimesi kogeb enda seksuaalelus rutiinseksi. Paljude inimeste jaoks on muutunud seks rutiinseks tegevuseks või kohustuseks, et mitte oma partnerit solvata. Rutiinseksi ajal mõtlevad tihti partnerid kellelegi teisele, et viia siiski ennast tasemini või olukorrani, kus nad tunnevad endid erutatuna. Nad näevad oma partneris kedagi teist. Meist paljud poleks ette kujutanud, et kunagi on ka meie suhe rutiine. Näiteks suhte alguses seksivad enamus paarid kaks kuni kolm korda päevas. Mõningate aastate möödudes seksitakse kord nädalas ja seda tehakse ka rutiinist. Asi tehakse lihtsalt ära, vaatamata sellele, et see pakuks mingisugust naudingut. Kohati on see isegi naise jaoks valulik. Näiteks naine on erutatud flirdist teise mehega ja mees on väsinud eelmängust naisega, et saada asi lihtsalt ühele poole. Peale seksi valdab paari süütunne, et siiski ei suudetud naudingut pakkuda oma kaaslasele.

Aga siiski miks me seksime? Paljud vastavad, et aga meile meeldib, kuna see pakub naudingut. Enamik kuna on harjunud. Tihti ka lastesaamise eesmärgil.
Kuid mis on siiski see õige vastus. Tegelikkuses oleme me kõik nii erinevad. Ühest vastust ei saagi siin tuua.
Nainele ja mehele, kes tahavad lapsi saada on rutiinseks kasulik või isegi vajalik, sest ega keegi meist ei tea kuna täpselt on see aeg, kuna naine võiks rasedaks jääda. Kõige kindlam on seksuaalvahekorras olla pidevalt ja püsivalt. Teadlased on soovitanud, et seksida tuleks iga kolme päeva tagant.

Aga mida siiski teha, et rutiini vältida paari seksuaalelus:

  • Eelmäng on siiski väga oluline. Naise nö käimatõmbamisega läheb natukene kauem aega, kui meestel. Naine tahan, et teda nö „aetaks kuumaks“. Naisele meeldivad puudutused, hellitused, silitused, et neid õrritataks.
  • Vastupidiselt mehi erutab väga naise enesekindlus ja kuidas ta tahab mehega tegelda.
  • Tuleb partneriga rääkida ja teada saada, mis teda erutab ja mida tema sooviks.
  • Tuleb osata kuulata, mitte lihtsalt kuulata. Kuulamisel ja kuulamisel on vahe.
  • Arvestada tuleks siiski partneri soovidega, sest lõpptulemuseni jõuavad siiski kaks inimest, mitte üks.