Peamine tervisehädada põhjus! Mida me teeme õigesti ja mida valesti?

Peamine tervisehädada põhjus! Mida me teeme õigesti ja mida valesti?

Autor: Reilika Nestor 07.10.2015 kell 09:26

Fakt on, et me oleme see, mida ja kuidas me sööme. Aga kui me sööme ebatervislikku toitu või ei söö me toitu õigesti, saame me kindlasti tunda tervisehädasid. Näiteks teadlased hindavad, et toitumine on osaliseks 30-40% kõikidest vähijuhtumitest meestel ja 60% vähijuhtumitest naistel. Kahjuks ei tea paljud inimesed seda kõnekat tõde või lihtsalt ei kuula seda.

Meie elu oleneb heast toidust, keha saaks kasvada ja õigesti talitleda. Toitumise seisukohast on peamised energiaallikad süsivesikud, nagu tärklis, mis lõhustatakse suhkruks, ning rasvad, mis muudetakse rasvhapeteks. Valgud on vajalikud mitte üksnes energiaallikana, vaid ka ehituskividena, mis muudetakse meie kehas aminohapeteks. Lisaks makrotoitainetele vajab keha ainevahetusprotsessideks ka mineraale ja vitamiine.

Näiteks ravitoitumine, mis teenib kolme eesmärki: edendada tervist ning ära hoida ja tappa haigusi.

Ära söö liiga palju loomseid valke, rasva ja suhkrut. Maad, kus inimesed söövad oluliselt vähem rasva, suhkrut, soola ja loomseid valke, esineb tervisehädasid palju vähem, võrreldes siis Euroopa ja Ameerika esinemissagedusega.

Näiteks jaapanlased söövad päevas keskmiselt 2600 kcal, vastupidi ameeriklased söövad 3400 kcal ning suurel määral erineb see veel toiduvalikust.