Kuidas toime tulla tugeva päikesepõletuse ning villidega?

IStockPhoto

Kuidas toime tulla tugeva päikesepõletuse ning villidega?

Autor: Reilika Nestor 30.04.2015 kell 00:00

Päike on meie suurim terviseallikas. Päikest võttes tärkab elurõõm ja teotahe. Kevade esimesed päikesekiired teevad tuju heaks. Päikese mõjul elustub kogu meie keha tegevus ning see ei jäta avaldamata oma head mõju ka meie vaimule. Reeglina ei tohiks päikese käes viibida rohkem kui tund aega järjest. Seejärel tuleb teha väike paus, kasta ennast vette, kui selleks on võimalus, kreemitada ennast ning alles siis võtta uuesti päikest. Jalad olgu paljad, kuna kokkupuude maapinnaga masseerib jalgu ja stimuleerib vereringet. Kasutama peab ka päikeseprille, kuna lugedes peegeldub paberilt päike silma, mis teeb silmale haiget. Pea olgu kaetud õhukese heleda mütsi või rätiga. Magamajäämine päikese käes on väga kahjulik.

Mis kõige olulisem – kreemita ennast korralikult! Kui sa ei soovi tugevat päikesekaitset, kasuta õrnemat, kuid kindlasti ei saa kaitsekreemi kasutamata jätta. Kuna nahka on vaja niisutada, võite sisse määrida ka jalalabad, mille nahk kuuma liiva sees kuivama kipub. Head teeb ka külm dušš, väike suplus, pallimäng, kerge jooga või võimlemine.

Kui oled ennast tugevalt päikesega ära põletanud, siis aitab päikesepõletust leevendada vahetult pärast päikese võttu külm dušš ning jää kompress. Jääga ole palun ettevaatlik, kuna jää võib samuti tekitada nahale kahjustusi. Pane käterätiku sisse ning aseta valulikule kohale.

Kui avastate päikesepõletuse natukene hiljem, siis kindlasti niisutage aaloega (rohkelt), oliiviõliga, meega, viinaga. Ärge pange kreeme, kuna need ummistavad naha poore ning nahk ei saa hingata. Samuti jooge tavapärasest rohkem vett ning lisaks võite võtta E ja C vitamiine või süüa neid rohkelt sisalduvaid toiduaineid. Jooge apelsini, sidruni greibi mahla. Kui nahk on valulik ning ei lase teil kuidagi olla siis võtke lisaks ka paracetamoli, kuna see on valuvaigistava toimega kui ka põletikuvastane. Päikesepõletus on põletikuline ning võib tekkida palavik.

Kui teil on päikesepõletusest tulnud villid, keha on valulik, tugevalt punane, siis kindlasti külastage nahaarsti, kuna nad saavad teie nahka kontrollida vastavate seadmetega. Melanoon ja basiloom on enim levinud vähivorme Eestis. Palun olge ettevaatlikud.

Päikest,
Femini toimetus