Norskamine võib viidata raskele haigusele, mis võiks olla lahendus?

Norskamine võib viidata raskele haigusele, mis võiks olla lahendus?

Autor: Reilika Nestor 13.04.2016 kell 12:35

Ameerikas kannatab norskamise all üle 18 miljoni inimese. Ameeriklased leiutasid abivahendi takistamaks norskamist, kuid kas see tõesti aitab, võibolla eirate te hoopis väga tõsist tervise probleemi. Tegemist on üpriski kalli abivahendiga, kuid ennem soovitame siiski konsulteerida arstiga ning veenduda, et teil pole mingit tõsist terviseprobleemi.


 

 

Leiutise kohta on pikem informatsioon siin - KLIKI!


Pikka aega ohutuks unega kaasnevaks nähtuseks peetud norskamine on laialt levinud kaebus. Tegemist võib olla aga viitega ohtlikule kroonilisele haigusele – uneapnoele. Osaliste ja täielike ülemiste hingamistee sulgustega kulgeva haiguse otsene tagajärg on hapniku sisalduse langemine kehas. Samuti muutub uni katkendlikuks ning patsient ei puhka välja.

 Norskamist põhjustavate haigustega kaasnevad ohud

  • Ravimata uneapnoega patsient on liiklusohtlik tingituna liigsest väsimusest.

  • Uneapnoe soodustab kõrgvererõhutõve teket ning võib viia südamelihase infarkti ja ajuinsuldini.

  • Uneapnoe on otseselt seotud ülekaaluga ning suhkrutõvesse haigestumisega.

Miks ei tunta uneapnoed ära?

Patsient ei pruugi väsimust ja unisust pidada haiguslikuks, vaid normivariandiks. Norskamine on paljudes peredes kõigi und häiriv müra, kuid mitte haiguse tunnus.

Liigset päevast unisust ja väsimust peetakse sageli kiire elutempo juurde kuuluvaks nähtuseks, mis võib kaasneda vähese öise unega ning kehva unetervisega (ebaühtlased magamamineku ja ärkamise ajad, müra, ebaõige valgustus või vale madratsivalik magamistoas jne.).

Unisus ja väsimus on peamised töövõimet halvendavad nähtused, millesse ei tohi suhtuda pealiskaudselt. Lisaks unetervise parandamise nõuannetele tuleb patsiendi norskamise, unisuse ja väsimuse tagamaid täpsustada.

Artikli materjal - Hea une keskus www.uneuuring.ee