Nippe näo eest hoolitsemiseks

IStockPhoto

Nippe näo eest hoolitsemiseks

Autor: Reilika Nestor 10.03.2014 kell 00:00

Kaasajal on näo eest hoolitsemisele erinevaid lähenemisi. Küll räägitakse sellest, et näo eest ei tohiks liialt hoolitseda, kuna see väsitab nahka. Siis aga räägitakse vastupidist juttu, et inimesed ei niisuta ega hoolitse oma näonaha eest piisavalt. Võta siis kinni, mis on õige ja mis on vale. Femini annab naistele omalt poolt nõu, kuidas on meie meelest kõige õigem toimida.

  • Kasuta näošvammi!
Näošvamm on spetsiaalne vahend näo pesemiseks. Švammiga tuleb hõõruda väga õrnade ringliigutustega. See parandab vereringet, eemaldab vanad rakud naha pinnalt, puhastab ja pehmendab nahka.
Kuiva näonahaga naistel ei ole soovitav antud protseduuri teha sagedamini kui kord nädalas!

  • Pesta võib ka pastaga, mida saab ise valmistada segades kokku 1 spl purustatud apelsinikoori, 1 spl purustatud mandleid ja 1 tl vett ning hõõrudes seda õrnalt näole.
  • Vistrikulise naha raviks tasub seebi sisse panna suhkrut ning hõõruda seda näol mõni minut. 
  • Kuivale nahale on soovitatud kasutada segu, mis koosneb ½ spl suhkrust ja ½ spl veest. Soojenda massi nõrgal tulel. Kui segu hakkab tihkemaks muutuma, võta see tulelt ja lisa juurde vahustatud munakollane. Seejärel pane korraks nõrgale tulele tagasi ja lisa 1 tl sidrunimahla.
  • Juurviljade keeduveed on väga vitamiinirohked (eriti kapsa, spinati ja ubade keeduvesi). Neid kasuta näo värskendamiseks vahetult pärast pressimist, kuna need ei säili kaua.