Mis on püsimeigi eesmärk?

IStockPhoto

Mis on püsimeigi eesmärk?

Autor: Kai Visnapuu 24.03.2014 kell 22:59

Kindlasti oleme televiisorist filme vaadates imestanud, kuidas sealsed filmistaarid hommikul ärgates täiesti meigituna ja värskena üles tõusevad? See on tugev grimm, lohutame ennast. Kuid kosmeetikamaailm areneb tohutu kiirusega ja inimesed muutuvad üha mugavamaks, otsides püsivaimaid lahendusi, mis nende elu veelgi kergemaks muudaksid.

Juba aastaid on Eestis pakutud püsimeigi teenust. Kui algusaastatel võis leida kogu Eesti kohta vaid paar spetsialisti, siis praeguseks pakutakse püsimeiki juba pea igas salongis. Turule on tulnud uute võimalustega aparatuurid ning looduslikumad värvained.

Püsimeik ehk tattoo-meik ehk mikropigmenteerimine pakub meiki, mis jääb püsima 3-5 aastaks. Värvaine kantakse epidermisesse (naha pindmiseim kiht), mistõttu aja jooksul naha uuenemise käigus ning valguse toimel värvipigment tuhmub, kuni hajub lõplikult. See on ka peamine erinevus võrreldes keha tätoveerimisega, kus värviline tint kantakse sügavamal asetsevasse nahakihti – dermisesse, kuhu see jääb lõplikult.

Püsimeiki saab kasutada nii kosmeetilisel kui esteetilisel eesmärgil:


Kosmeetiline eesmärk

Püsimeigiga on võimalik täita kulmujoont, teha kaunislainerijoon nii üla- kui alalaule ning kontuurida ja värvidahuuled. 

Püsimeik on väga suureks abiks inimesele, kellel trauma tagajärjel kulmud puuduvad või kasvavad vaid osaliselt. Samuti saab muuta huuled sümmeetriliseks ja võrdseks. 

Hetke suurimaks trendiks nii jumestuses üldiselt kui ka püsimeigis on naturaalsus. Kulmud täidetakse karv-karva haaval, imiteerides loomulikku kulmukaart. Ka huulekontuure tehes ei jää täiustunud aparatuuriga tulemus enam nii kontrastne, vaid imepeen kontuurjoon hajutatakse huule loomuliku värviga ühtlaseks. Võimalik on värviga täita ka kogu huulepind. 

Lisaks on uuemate aparatuuridega võimalik end kaunistadailumärkide ning ajutiste tätoveeringutega. Kehakaunistused jäävad nahale 3-5 aastaks, kuid soovi korral on neid võimalik eemaldada juba varem.

Esteetiline eesmärk

Püsimeigi tehnikat kasutades saab peita kaasasündinud ja vanu arme, pigmendilaike ning taolisi naha pisivigu. Positiivseid tulemusi on saavutatud “jänesemoka” parandamisel. 

Tulemused ei ole muidugi nii püsivad kui tugevatel kosmeetilistel protseduuridel või operatsioonidel, kuid on üheks ajutiseks alternatiiviks. 

Olulist rolli mängib esteetiliste probleemide peitmisel spetsialisti töökogemus ja oskus.

www.derma.ee