Millist meigikreemi valida?

IStockPhoto

Millist meigikreemi valida?

Autor: Kai Visnapuu 03.03.2014 kell 10:11

“Portselannahk” oli ammustel aegadel absoluutne iluideaal. Sellele aitas kaasa värvikreemi kasutamine, mis muutis / muudab naha värvi hiilgavaks portselaniroosaks. On päris selge, et tulemus oli sageli küllaltki kohutav, kuna antud kreemi kasutamine muudab näo elutuks.
Lisaks tunduvad kõik riietega katmata kehaosad olevat lausa karjuvalt ebakõlas näo portselanliku hiilgusega.

Kaasajal on värvikreemi valikul peamiseks eesmärgiks leida võimaikult loomulik ja oma nahavärvile lähedane toon. Et mitte rikkuda oma riideid, kantakse kreemi ainult näole ja mõne sentimeetri võrra lõua alla. Seetõttu tuleb värvikreem valida kaela värvi järgi, et vältida kaela ja näo erivärvilisust.

Meigi eesmärk
Inimene on juba aastaid püüdnud oma väljanägemist parandada ja hoolitsetud välja näha, mistõttu pole jumestamine mitte üksnes väljapoole suunatud ilustamispüüe, vaid lisab ka enesekindlust.

Iga inimese nägu on isikupärane. Meigi ülesandeks ei ole inimese omapära muutmine, vaid ilusate joonte esiletõstmine ja ebakohtade peitmine; nõnda muutuvad ka kõige tavalisemad näojooned kauniteks ja loomulikult värsketeks. Meik ei tohiks olla eesmärk omaette – värv värvi pärast, jumestuses peab pürgima vormi ja värvide harmoonilise kooskõla poole. Jumestusel on dekoratiivse ja enesetunnet parandava funktsiooni kõrval ka kaitsev ja kattev toime.

Meigikreemi ülesandeks on anda meigile põhi, ühtlustada naha värvi ja väiksemaid ebatasasusi. Värvikreem valitakse vastavalt nahatüübile ja –värvile. Poelettidel on müügil paljude erinevate kosmeetikasarjade puuderkreemid ning nende koostis varieerub päris suuresti, seega on soovitatav nendega enne põhjalikult tutvuda. Kui värvikreem on valitud valesti on kogu meigil halb põhi.


www.derma.ee