Millest tehakse juuksepikendusi ja kuidas neid kinnitatakse?

IStockPhoto

Millest tehakse juuksepikendusi ja kuidas neid kinnitatakse?

Autor: Reilika Nestor 24.03.2014 kell 22:58

Muinasjuttu Rapuntslist, kes oma imekauneid ja pikki kiharaid köiena kasutas, teavad kõik. Ja Rapuntsel ei olnud ainus välja mõeldud muinasjutukangelanna, kelle kadestamisväärsed juukseid meid juba väikese tüdrukuna juukseid kasvatama panid. Kuid tegelikus elus ei ole kõiki naisi õnnistatud kiire juuksekasvuga, mis võimaldaks iseseisvalt saavutada tihedaid ja pikki muinasjutukiharaid.

Juuste pikendamise tehnoloogiat on maailmas edukalt kasutatud juba pikka aega. Turule tullakse jätkuvalt uute kinnitussüsteemide ja võimalustega, mis näitab juuste pikendamise trendi püsivat tõusu. Oma välimuse kiirelt muutmise võimalust kasutavad nii kiire eluga popstaarid kui tavalised naised, et tuua argipäeva ellu midagi põnevat.

Pikendamiseks kasutatavad materjalid


Juuste pikendamiseks kasutatavas materjalis eristataksesünteetilisi ehk kunstjuukseid ja naturaalseid ehk Euroopa või Aasia päritolu loomulikke juukseid. Sünteetilised juuksed on hinnaklassilt odavamad, kuid nõuavad kandjalt rohkelt hooldamist ja võivad kergemini minna pusadesse. Naturaalsetest Aasia juustest tehtud pikendused on väga tihedad ja tugevad, sobides kandjale, kelle enda juuksed on sarnase struktuuriga. Kõige hinnatumaks materjaliks loetakse nn “virgin hair” ehk keemiliselt töötlemata Euroopa juukseid, mis jätavad kõige loomulikuma tulemuse.

Kinnitamismeetodid

Kunstjuuste kinnitamiseks kasutatakse mitmeid erinevaid meetodeid, nt:

  • Kinnitamine keratiiniga – salgud kinnitatakse ükshaaval oma juuksesalkude külge. Selleks kasutatakse spetsiaalset kuumutamisaparaati, mis sulatab kunstsalgu küljes oleva keratiini oma juustega kokku.
  • Kinnitamine ultraheliga – ultraheli lainest põhjustatud vibratsioon muudab kunstsalgu küljes oleva keratiini kristallseks ja ühendab selle ilma kuumutamata oma juuksesalguga.
  • Punumismeetod – oma juuksed punutakse peenikestesse kalasaba patsidesse ja seejärel õmmeldakse kunstjuuksed ribadena oma juuste külge. Selline variant sobib paremini paksude või afroameerika tüüpi juuste korral.
  • Õhksurve meetod – uusim tehnoloogia, mille korral õhusurve aktiveerib kinnituskohas oleva polümeeri ja ühendab kunstsalgu lapiku kinnituskohaga oma juuste külge. Selline tehnoloogia võimaldab korraga kinnitada 5 salku, muutes kogu protsessi oluliselt kiiremaks.

www.derma.ee