Millal ja kus hakati tähstama esmakordselt emadepäeva?

Millal ja kus hakati tähstama esmakordselt emadepäeva? (18)

Autor: Reilika Nestor 18.04.2016 kell 23:44Emadepäev on Eestis mai teisel pühapäeval. Emadepäeva tähistati esmakordselt 10. mail 1908 Ameerika Ühendriikides Lääne-Virginias Graftoni kirikus.

Eestis tähistati seda päeva esmakordselt 1922. aastal Uderna koolis piduliku koosviibimisega, mille organiseeris Naiste Karskusliit Helmi Mäelo algatusel. Üle-eestilisena tähistati seda päeva aasta hiljem, 3. juunil 1923. Emadepäeva tähistamine kogus populaarsust ja seda tähistati kuni 1940. aastani. Uuesti hakati Eestis emadepäeva tähistama 1988. aastal.

Teeme ühe väikese kingi ühele armsale emmele! Kirjuta siia artikli alla kommentaariumisse oma armsa emme nimi! Loosime välja kõigi nimede vahel ühe õnneliku, kes võidab šampanja MUMM DEMI SEC! Võid ka kirjutada, miks emme on nii eriline ja armas! Artikkel kustutatakse ära peale võitja selgumist ning võtja kuulutatakse välja FaceBooki FEMINI EESTI LEHEL. Loosime välja emadepäeval! Võite ka kirjutada kas tel nr või meili aadressi :) kommentaariumisse :)
Kommentaaride järjekord: Vanemad | Uuemad | Parimad