Miks on oluline teada ennem rasestumist enda vaktsiinide, kui ka tervisliku seisundi kohta?

Miks on oluline teada ennem rasestumist enda vaktsiinide, kui ka tervisliku seisundi kohta?

Autor: Reilika Nestor 28.04.2016 kell 00:47Ema tervisest ning tervislikust seisundist oleneb väga palju, kas naine üldse jääb lapseootele või mitte. Samuti loote edasine areng.

Naised, kes planeerivad rasedust, samuti nende kaasad peaksid teadma, et tervis ning korrapärane toitumine, tervislik eluviis, sport on üliolulised lapse saamisel. Ema puhul ala- ja ülekaalulisus.

Tänapäeval suurimaid lapsesaamise takistavaid tegureid on stress. Kõik nagu oleks justkui korras, aga tegelikult see kõik mõjutab.

Miks on vaja teada vaktsiinide kohta?

Vaktsiinidel meie elus on väga tähtis roll. Vaktsiin kaitseb meid väga tõsiste haiguste eest ning tehakse lapsele aastaseks saamisel. Paljud lapsevanemad teevad lastele lisaks ka puugivastase vaktsiini.

Miks on just oluline punetiste ning puugivaktsiin?

Punetised on viirusnakkus. Kui puutud punetistega kokku raseduse esimesel poolel ja sa ei ole eelnevalt vaktsineeritud ega pole punetisi ka eelnevalt põdenud, on suur oht, et haigus võib lapsele kahjulikult mõjuda. See võib esile kutsuda abordi või põhjustada lapse aju, kõrvade, silmade või südame väärarenguid. Veendumaks, kas sul on punetiste vastu antikehad, tuleb teha vereproov. Juhul, kui oled punetisi varem põdenud või oled vaktsineeritud, on sul olemas antikehad ja sa ei nakatu. Seetõttu on väga oluline, et tütarlapsed oleksid punetiste vastu vaktsineeritud.

Samu tüsistusi võib tekitada lootele puugihaigus.

Väga oluline on ka teada, et üks vaktsiin võib teid kaitsta maksimaalselt 18 aastat. Paljud arstid soovitavad teha kordusvaktsiine.

Eestis muutus kohustuslikuks vaktsineerimine alates 1991. aastast. Kõik, kes ennem sündinud, võiksid lasta endid kontrollida, kas neid on vaktsineeritud punetiste, leetrite, mumpsi, tuulerõugete vastu. Liiga ei tee ka puugivakstiin.

Täna on suureks abiks infektsionistid, kes annavad teile väga ülevaatliku pildi teie tervisliku seisundi kohta ning samuti ütleb ära, kas teie vaktsiinid on aktiivsed või vajate te kordusvaktsiine.

Kaitske end ning oma sündimata beebit.

Kindlasti teavitage oma arsti, et soovite rasestuda ning millal on mõistlik vaktsineerida ning kaua peab ootama peale vaktineerimist, et jääda lapseootele.