Miks on oluline raseduse esimesed 12 nädalat?

Miks on oluline raseduse esimesed 12 nädalat?

Autor: Reilika Nestor 20.10.2015 kell 19:02

Raseduse esimesed 12 nädalat areneb laps ja tema organid kõige kiiremini. See on periood, kus naine saab väliselt enda eluviisidega last mõjutada, sest teatud ravimite tarvitamine, suitsetamine, joomine võib põhjustada lootele väärarenguid. Näiteks suuri südamerikkeid, aju probleeme, jäsemete valet arengut.

Loomulikult tuleb läbi kogu raseduse hoiduda ebatervislikest eluviisidest, sest näiteks suitsetamine võib põhjustada enneaegset sünnitust, lapse madalat sünnikaalu, kopsuprobleeme. Tekib olukord, kus laps on sõltlane juba üsasiseselt.

Hiljem muutub loote jaoks platsenta ja nabaväät tema toitjaks ja hoiab tulevase beebi tervist. Ennem seda on ema ja laps otseselt seotud ema vereringe kaudu.

Laps areneb terve raseduse jooksul. Vale on arvata, et laps areneb kas ainult alguses või lõpus. Selleks, et mõista loote arengut on raseduskalender või beebiraamatud. Tulevane emme teaks, kuidas loode areneb. Tõesti võib öelda, et viimane kuu kogub beebi kaalu ning nö saab beebi tervis, keha, organism ja immuunsus viimase lihvi.

Kõik mida me teeme, sööme, käitume, joome mõjutab meie beebit.

Toitumine on beebi tervise alus. Stressis olles lapsootel naine võib kahjustada lapse vaimset arengut. Eriti ohtlik on naise ärritumine, vihastamine, kuna siis tekib lapsel hapnikupuudus ning teadaolevalt hapnikupuudus pärsib lapse aju arengut. Oluline on teada ka enda tervisliku seisundi kohta. Hoida ennast eemale inimestest, kes on gripis või põevad loote jaoks kahjulikku haigust.

Paljusid lapseootel naisi kimbutab iiveldus, oksendamine, nohu, minestamine. Need naised peavad eriti tähelepanelikud olema ja oma toitumist jälgima. Teie toitumisest ja tervisest oleneb tulevase beebi areng ja tervis.

Kui rasedus on 12 nädalat ilusti möödunud ning mingeid komplikatsioone ei ole, siis võib kindel olla, et rasedus jääb püsima.

Esialgselt, kui laps on väike ei pruugi te aru saada, et lapsel võivad olla mingisugused probleemid tervisega, käitumisega, immuunsusega. Käitumisprobleemid on kõige sagedasemad probleemid, mis võivad olla tingitud rasedusest, kui laps oli emaüsas.

Sellepärast on olulised vitamiinid, mineraalid, toitained, kiudained, rasvad.


Loe lisaks "Ideaalne seedimine"


Loe lisaks "Kõrvetiste vältimise nimel"