Mida teha tursunud ja tumedate silmaaluste puhul

IstockPhoto

Mida teha tursunud ja tumedate silmaaluste puhul (1)

Autor: Kai Visnapuu 22.01.2015 kell 00:00

Need probleemid esinevad sageli koos. Siiski eristatakse kahte erinevat probleemi, mida ei saa lahendada heleda peitevärvi kasutamisega kogu silmaalusel, nagu tihti soovitatakse. Juba väljend „tumedad silmaalused“ on eksitav, kuna tegelikult ei ole tume sugugi mitte kogu silmaalune, vaid tumedad paistavad olevat õhukesest nahast läbi kumavad veresooned, mis paiknevad nina siseküljel. Sellest kohast kuni silma välisnurgani punnitavad nn. silmakotid, mis on moodustunud õhukese naha alla kogunenud vedelikust või rasvakihist, nii et hele nahk vajub kotti.

Kui nüüd kogu silmaalune katta heleda peiteainega, siis tume koht küll kaob, kuid esiletungiv kottis silmaalune jätab heleda värvi tõttu veelgi pundunuma mulje, sest hele värv mõjub suurendavalt.

Tumedad silmaalused

Tumeda piirkonna peitmine toimub traditsioonilisest jumestuskreemist tooni võrra heledama peiteaine abil. Mida vanema inimesega on tegemist, seda õhem peab olema peiteaine kiht, kuna silmaalune nahk ei ole enam tasane. Noored, kellel esineb tumedaid silmaaluseid üllatavalt sageli, võivad peiteaine kanda nahale seenaplikaatori abil või sõrmedega hoolikalt tasandades. Täiskasvanud naisel on silmade all, tumeda ja tursunud osa lähedal vagu, mistõttu peab peitemeik asuma täpselt õiges kohas. Peiteaine täpseks hajutamiseks tuleks hankida eraldi pintsel. Nii tume piirkond kui ka tursunud silmaaluse alla tekkinud joon kaetakse peiteainet pintsliga hoolikalt hajutades ning seejärel väikese sõrmega vajutades. On oluline jälgida, et hele peiteaine kataks vaid tumeda osa ning eelmainitud joone.

Tursunud silmaalused

Tursunud alalaug ei tohi mingil juhul jääda läikima, sest läige põhjustab esiletungiva mulje. Seetõttu on hoolikas puuderdamine pärast värv- ja peiteainete nahale kandmist väga oluline. Alalau turse mõjub silma kuju moonutavalt (tundub, nagu kukuks silm alalau keskele). Seda ebameeldivat muljet aitab parandada õige jumestus. Kogu alalaule tuleks tõmmata õrn kontuur. Kui selle tõmbamine tundub liiga keeruline, võite alumise kontuuri tõmbamisel kasutada kajalit. Täiendava kontuuri võib sel juhul täiesti tõmbamata jätta. Põhijumestuses soovitatavat poolest alalaust algavat ehk iirise keskkohast silma välisnurka ulatuvat kontuuri ei tohiks teha, kuna see muudab silma kuju ebasoodsas suunas.

Tumedate ja tursunud silmaaluste korral tuleks alumised ripsmed värvimata jätta. Tugevalt värvitud ripsmed ei varja probleemset kohta, vaid hoopis rõhutavad seda. Lisaks muudavad need silma kuju allapoole rippuvaks ning tekitavad alalaugudele tumedaid varje, samal ajal kui tumedaid silmaaluseid on püütud varjata heleda peitevärviga.


Artikkel www.derma.ee

Kommentaaride järjekord: Vanemad | Uuemad | Parimad