Mida peaksid teadma siid- ja fiiberkangaga küüntest?

IStockPhoto

Mida peaksid teadma siid- ja fiiberkangaga küüntest?

Autor: Kai Visnapuu 28.01.2015 kell 00:00

Kangasküüned on kõige vanem kaasaegne kunstküüne liik. Algul kleebiti kangas küüntele selle kaitseks, et küüsi paremini kasvatada saaks. Aja jooksul hakati kasutama ka tippe ja tegema küünepikendusi. Kangasküüntel puudub loomulik läige, mistõttu on neid ilusam kanda koos lakiga. Samas jääb kangasküüs kõige loomulikum, kuna katab küünt õhukese kihina.

Selle tehnika puhul kasutatakse valmislõigatud siidi- või fiiberkanga tükikesi, mis liimitakse küüneplaadile. Siid on nendest kahest kangatüübist loomulikuma väljanägemisega ja tunduvalt elastsem, aga tihti liiga habras aktiivne elustiili korral. Fiiberkangas on seevastu tugevam, kuid suure mustri tõttu rohkem silmapaistev, mistõttu soovitatakse seda kanda koos lakiga.

Soovitame klientidel hoolduses käia iga kolme nädala järel. Selle ajaga on oma küüs kasvanud umbes 3-4 mm. Salongihoolduses kaetakse väljakasvanud osa uuesti kangaga ja ühtlustakse küüne pind. Ajaga kasvab tehisküüs välja ja soovi korral jääb küünt tugevdama ainult kangas. Eriti oluliseks peab Ingrid puuriga küüs puhastada ka küüne alt, kuna see loob küüntele kauni ja hoolitsetud välimuse. Kangasküünte puhul kantakse küünele kolm kihti liimi, millele järgneb küüne poleerimine. Hoolduse lõpus kantakse küüntele värvilakk ja tehakse kaunid maalingud. Salongihooldus võtab aega umbes 2 tundi.

Kunstküünte abil on väga edukalt võimalik peita ka küünetraumasid. Kus keskmise sõrme oma küünepind on tegelikult poole lühem.
Kunstküüne abil on see muudetud aga vaevumärgatavaks.

Ei ole tähtsust millist tüüpi kunstküüned sa valid, sinu küüned näevad välja alati suurepärased, kui need on paigaldatud professionaalselt ja sa külastad regulaarselt oma küünetehnikut. See garanteerib, et sinu küüned püsivad on terved ja ilusad.


www.derma.ee