Mida peaksid teadma kui oled beebiga koju tulnud! 1-3 KUUD

Mida peaksid teadma kui oled beebiga koju tulnud! 1-3 KUUD (4)

Autor: Reilika Nestor 18.04.2016 kell 00:50


1. Beebile parimad riided on hõlmikud, laiema kummiribaga püksid, bodid eest trukkide või lukuga ja kindlasti puuvillased.

Miks just eest trukkidega või lukuga, siis on nendega lihtne beebil vahetada mähet, või siis kui ta on toidu välja ajanud, lihtne ära võtta ning panna uus bodi. Need, mis ülepea käidavad asjad on ikka täiesi ÕUDUS KUUBIS! Kui sa öösel proovid lapsel bodi mingil põhjusel vahetada, siis proovi seda hellalt ja vaikselt teha nii, et sa teda ei väntsutaks ja ei väänaks, et ta saaks ilusti rahulikult edasi tududa. Ei taha ju last jätta haisema ja niiskesse.

Miks just puuvillane? Puuvillaste riietega ei hakka teie laps higistama nii kergelt kui sünteetilisega. Samuti kui juhtubki, et ta higistab, siis ei jää see selga märg, nagu jääb seda fliisi ja igasugune sünteetilise materjal puhul. Kui võimalik, siis ainult puuvillased, villased asjad. Ja pöörake palun tähelepanu ka sellele, kui isegi vaadates on villane asi, siis veenduga 100%, et see nii on. Sest te ei kujuta ettegi kui palju sünteetikat on villas tegelikult. Ja kui ongi 100% villane, siis on see ikkagi ääretult kallis. Mida ise soovitan on alpaka vill. Täielik lemmik. Pehme, ei aja higistama ja ülimalt soe ja hingab.2. LUTT ja LUTIPUDEL miks just sellised?


Selle lutiga ja lutipudeliga ei ole ohtu, et laps ei sööks rinda. Ma kahjuks pole näinud Eestis üheski poes. www.alexandalexa.com leidub neid vastavalt siis rahakotile ja kui tellida on nad nädalaga kohal. SUPER head asjad! Samuti on lutipudelitel koht, mis laseb õhku välja, vähendades lapsele gaaside tekkimist. Kuigi on olemas Philips Aventil sama võimalus, kuid lutt otsas on peenike torujas. (www.childrensalon.com ja www.alexandalexa.com)

3. Peale lapse söötmist tõsta laps püstisesse asendisse
, et ta saaks vabalt lasta välja õhu, mille ta söömisega endale sisse ahmis. Kui laps juba pead ilusti hoiab, siis võite ta kehast kahe käega kinni hoida ja korraks üles tõsta, et ta venitaks end. Nii tulevad krooksud välja kuskil 5 minutiga, isegi rutem. Peale seda võite alles lapse tuttu panna või sellile. Siis ei sega teda piinavad krooksud, ega ka ei teki nii kerget mingisuguseid gaasivalusid. Kui söödad last öösel pikali asendis, tee ikka krooksukesed ära, sest muidu tekivad tal lisaks veel toidule gaasikesed. Mõni laps suudab väljutada gaase ise ja puuksutada, kuid väga paljud seda ei suuda. Mida rohkem lapsega tegeleda, seda rohkem ta liigutab keha ja treenib lihaseid, nt kõhulihaseid, et enda probleemidega ise toimetada. Peale kolme kuud peaks nagunii gaasivalude probleem lahenema.

4. Loobu toitudest, mis tekitavad lapsel gaasivalusid ala 2 kuuks. Sellest juba piisab. Sest selle aja jooksul on juba jõudnud beebi harjuda rinnapiimaga või ühe lisatoiduga. Muidugi kõige suurem lapsele gaaside ja kõhuvalude tekitajaks on magus, vürtsikad toidud, tsitruselised, õun, pirn, ploomid, leib. Kuid samas, kui sööd ühe päevas pole lugu.
5. Emmedel on ülimalt kasulik süüa erinevaid putrusid. Tatrapuder, neljaviljapuder, riisipuder. Saad ise vajaliku koguse süsivesikuid ning kaob ka magusaisu. Samuti püsib kõht kaua täis.

Kui hakkad lapsele lisatoitu andma. Rinnapiimaasendajat, siis mõningatel juhtudel tuleb katsetada. Aga esialgu ikkagi vali see toit, mida sa sooviks oma lapsele anda ja anna seda 1 nädal ja kui see ikka nädala möödudes ei sobi ja lapse kõhule teeb liiga, siis tuleks vahetada. Üldiselt kiidetakse Aptamilli, kuid samas on ta hind ääretult kallis võrreldes teiste toitudega. Samuti osta neid toite, mis on Eesti turul. Õnneks meie Terviseamet teeb tublit tööd ning testib rinnapiimaasendajaid. Paljud rinnapiimaasendajad, mis on müügil välismaal pole lubatud Eestis.  :) ennem uuri järgi, kuidas suhtub Eesti Terviseamet sellesse, mida tellid välismaalt.

RINNAPIIIM ON KÕIGE OLULISEM ASI BEEBILE. Esimene piim on ternespiim. Laps saab immuunsuse rinda süües. Muidu lapsel puudub haiguste vastu immuunsus. Rinnapiima kaudu kehtib see lapsel ca 6 kuud. Emme söö ilusti, nii saab ka beebi süüa ja vajalikud ained kätte. Soovitatakse juurde võtta Elevit vitamiine, kalamaksaõli, magneesiumi. Öeldakse, et esimene päev, esimene nädal ja esimene kuu ja esimene aasta lapse elus on kõige olulisemad. Ja pinguta ja anna võimalikult palju rinda. Just esimene päev, esimene nädal ja esimene kuu. Tee selleks ükskõik mis.
Purelan on jube asi, mida määrida rinnanibudele. Maitse ise ennem, mis maitsega see on. Sa määrid seda rinnale ja seda on väga raske maha pesta. Ei imesta, miks paljud imikud ei taha rinda suu sisse ka võtta. Kõhutav maitse lihtsalt.Kõige parem on lõhenenud rinnanibudele oma rinnapiimaga niisutamine ja nibupadjad. Nibupatjadega ei kuivata rinnanibu. NUK'i omad hoiavad ilusti kuivamise eest, kuid neid peab tihedalt vahetama. Aventi omad on ka head ja ei pea muretsema, et rinnapiim läbi tuleks.

Kui teie nibud on katki, siis on olemas silikonnibud, mille läbi saab laps rinda imeda.Rinnapiimapump on justkui saatanast. Kasutage äärmistel juhtudel, kuna kas kaob pumbates piim üldse rinnast ära või siis tuleb niipalju, et pumpategi ja panete sügavkülma, spetsiaalsetesse rinnapiima säilituskottidesse, mis on poodides müügil. Kõige parem rinnapiima pump on laps ise. Kui rinnast ei tule piima, siis stimuleerige regulaarselt rinnanibu õrnalt kuskil 5 minutit. Rinda tekib piim uuesti. Kui rinnad on paistes piimast, siis ülimalt hea on asetada peale kapsalehed või siis minna duššialla. Lase soojal veel peale joosta. Las laps sööb rinda niipalju kui soovib. Võimalikult palju.

Hea pump, mõistliku hinnaga!

6. Kui laps ajab toitu välja peale söömist
, siis pole asi toidus, pigem ikka nö lukutis. Mõni laps sööb kõhu nii täis, et see lihtsalt ajab üle või siis nö see lukuti ei tööta nii hästi, kui oleks vaja. Aga kõik ju areneb lapse kehas. Kuid see pole probleem, sellest võite rääkida oma perearstiga, vaadata, mis ta soovitab.

7. Kui lapsel on gaasivalud. Gaasivalud on siis kui lapse kõht on kõva ning ta teeb kramplike liigutusi, nutab ohjeldamatult. Ole tibu vastu armas ja hell. Püüa teda hoida enda vastu ja rääkida temaga armsalt, lohutada. Ta vajab sind siis eriti, sest tal on ju paha. Muidugi ülimalt hea asi on hanerasv, mida määrida ennetavalt juba kõhule. Hanerasva määri kõhule päripäeva ja räägi temaga õrnalt ja armsalt, kuidas sa teda mõistad ja püüad teda aidata. Emme-issi lohutamine ja õrnalt rääkimine on lapsele suurim pai, mida sa saad talle teha. Ta tunneb, et ta ei ole üksi oma murega. Hanerasv ergutab vereringet ja nahaalust ainevahetust. Kui näete, et laps muutub üha rahulikumaks, siis silitage tema kõhtu endiselt ringikujuliselt päripäeva. See paneb ta kõhu tööle. Samuti võib teda kõhuli panna ja ka selga määrida. Väga hea on ka last vannitada. Soe vesi mõjub alati rahustavalt.

8. Hakka last kõhuli panema päevast kui sa tuled temaga koju, et ta harjuks sellega ja kui ta hakkab juba hästi pead hoidma, siis veendu, et tal on küünarnukid maas ja ta hoiab keha üleval. Nii peaks ta juba olema 3 kuuselt. Kui sa paned beebi kõhuli, siis alati ole ise juures, kui laps on pisike ala 1-3 kuune. Ära jäta kõhuliolevat last üksi, kui ta ei suuda pead tõsta. Valva, et ta ei tõmbaks tagasitulevat toitu või oma ila kurku või ei tõmbaks endale midagi suhu. HOIA EEMALE PABERIST, SALFAKATEST!

9. KÖHA - NOHU - KURK VALUS - PALAVIK. Mida siis sellised olukorras teha? Alati aitab hanerasv. Määri seljapeale, kaelale, rinnale, jalgadele, tallaalla. Kui rasv on sisse tõmmanud, võid veel määrida. Hanerasv on ideaalne asi, mida võib kasutada esimesest kuust alates. Nohu korral on väga hea meresoolavesi nt. Humer. On tilkadena, et ninna tilgutada ja on ka pihustiga. Beebidele on muidugi meeldivam tilgad. Sellega loputada nina 3 korda päevas. Ninakolle saab ära tõmmata apteekides müüdava ninapumbaga. Aseta pumba ots ninna ja teise otsaga imed. Otsikuid saate osta apteegist juurde. Ideaalne asi on muidugi inhalaator nii köha kui ka nohu puhul. Soolalahust saate osta samuti apteegist. Inhalaatorit võite kasutada niipalju kui te arvate, et on vaja, kuid järjest ei tohi. 1 kord võiks kesta 3 minutit korraga. Samuti kui anda lapsele rinnapiima, siis see ravib samuti kurku ja nohu korral tilgutada rinnapiima tibule ninna. Aitab super hästi.
Palaviku korral peate te küsima nõu perearstilt, kes räägib teile palavikku alandavatest küünaldest.
Neid kõiki variante võite kasutada 1 elukuust alates.
      

10. Beebi ei pea kakama iga päev.
Lapsed on erinevad. Ainukene asi, et lapse kaka ei tohiks olla muud värvi kui sinepivärvi ja samuti ei tohiks olla väljaheide kõva. Kui on väljaheide kõva ja muud värvi, siis võtke ühendust perearstiga.

11. Magamine ja VANNITAMINE! Imikule, beebile, lapsele ja samuti nii ka suurtele on magamine ülimalt oluline. Laps peaks magama alguses üpriski palju, kui teda just ei häiri miski. Kui laps on õnnelik, rahul ja kõik on korras, siis ta tudubki pikkasid unesid ja ärgates tahab süüa. 3ndast elukuust võiks laps juba hakata magama pikkasid unesid. Kui soovite, et lapsel läheks tuttu enam vähem samadel aegadel, siis saate te teda ka selleks harjutada. Nt õhtul kell 20:00 teete talle vanni, et 21:00 ta juba tuduks. Last vannitada tohiks ala 20-30 minutit, vaadake kuidas laps vastu peab. Vannitamine mõjub beebile ülimalt hästi - lihastele, närvidele, toonusele, enesetundele ja uinub paremini. Kel on kodus vann, saab vanni vett täis lasta, ise lapsega vanni minna ja koos mõnuleda. Samuti saavad need lapsevanemad kutsuda koju beebi ujumisõpetaja, et ta näitaks beebidele tähtsaid harjutusi. Vanni võib juba minna alates esimesest nädalast, aga alustage vähese ajaga kõigepealt. Ärge ehmatage last. Talle peaksid kõik asjad mõnu pakkuma ja rõõmsaks tegema. Kui laps muutub vannis virilaks ja isegi ükski lohutus ei aita, ju ta on väsinud, tahab süüa ja tuttu. Vannitamine on lapsele nagu trenn. Pane ilusti laps käterätiku sisse ja kindlasti müts pähe. Hoia teda enda vastu soojas. Väikseid lapsi võib ehmatada külm õhk. Neil võib väga külm hakata ja sellest ka nutta.
12. Veenduge, et laps magaks algusest peale võrdselt külgedel. Muidu hakkab beebi eelistama ühte kehapoolt rohkem ja siis näete te kurja vaeva, et teda ümber kasvatada. Seda näidatakse juba muidugi sünnitusmajas. Esimesed kuud on kõige olulisemad.

13. Masseerige oma beebit juba varakult. Te teete sellega tema arengule suure teene. Lapse silitamine ja masseerimine ja õrnalt venitamine on ülimalt oluline.

14. 3-ndal elukuul peate te käima kontrollis neuroloogi ja ortopeedi juures. Veendudes, et teie laps areneb õigesti. Pea hoidmine, jalgade - käte liigutamine. Samuti, et ta ei kiiguks kõhupeal. Vaataks otse, pea oleks sümmeetriline. Haaraks juba kahe kuuselt asju. Tahaks asju suhu panna. 

15. Need beebid, kes kasvavad kiiresti, vajavad eriti hoolt, tähelepanu, massaaži ja silitamist. Kuna nende keha areneb kiiresti, siis on ülimalt oluline beebiga tegeleda. Konsulteerige ortopeedi, taastusraviarstiga ja neuroloogiga, et te teeksite massaaži ja venitusi õigesti. Kasv väljendub pigem lihastes, kuid luud ei jõua nii kiiresti järele. Sellepärast ongi oluline venitada ja lõdvestada beebi lihaseid. Youtubis on väga palju häid videosid, kuidas beebiga tegeleda.


16. Kui sa paned beebi mängukaare, siis veendu, et laps saaks ripuvaid mänguasju haarata ja neid ise suhu panna. See on lapsele ülimalt oluline. Mida värvilisemad on mänguasjad ja erinevast materjalist, seda kiiremini laps areneb ja õpib.

17. Mänguasjad peaksid olema võimalikud värvilised ja erinevast materjalist ja muidugi üks lastesõbralik peegel. Beebidele meeldib ennast vaadata.

18. Iga kuu peab perearstile beebit näitama. Kaal, pikkus ja vaktsiin. Perearst selgitab teile paremini.

19. Imikut pildistada on ülimalt lihtne, kui ta on vähem kui kuu vanune.

20. Kui meestel on võimalik,
siis beebiga koju tulek on kõigi jaoks uus, toetagem naist. Mida ma selle all silmas pean on see, et anda naisele ka aega, aega iseenda jaoks. Lasta teda korrakski välja, kasvõi poodi või pesema, maniküüri, pediküüri, massaaži ja muidugi ülimalt oluline on uni. Kui naine soovib magada, siis lase tal magada. Puhanuna jõuavad kõik rohkem ja ei teki stressi. Mehed, teie naine armastab teid toetuse eest veel rohkem. Kui on võimalik, käige koos lapsega arsti juures, jalutamas, ujumas. Naisel on üksi väga raske ja veel enam kui peres on mitu last. Leppige kokku, kes käib öösel üleval, kes saab hommikul magada. Õnnelik, puhanud, hinnatud emme hoolitseb teie lapse ja kodu eest. Kui mees käib kellaajast kellaajani tööl ja pole võimalik naisele nõnda puhkust anda, siis nädalavahetused võiksid ikkagi need olla, kus naine saab magada niikaua kui ta soovib. Naine peab puhkama. Öeldakse, et rinnapiim läheb ka stressi, kui naine on stressis ja see võib ka mõjutada beebi rahulolu. Beebiga on palju tööd ja tegemist, lisaks veel kodu korrashoid, söögi tegemine, enda eest hoolitsemine. Beebi perre tulemine on suur proovikivi suhtes. Aga see kõik on seda väärt. See ei jää igavesti nii. Mida rohkem üksteist toetatakse ja mõistetakse seda tugevam ja parem on suhe. Selline mõistev suhe tugevdab ja seob teid veel rohkem. Ka Teie beebi tunneb seda.

21. Kõik, mis sa lapsele annad, maitse ka ise.
Pean kõike silmas. Ravimite maitsed, söök, jook jne. Samuti rinnanibugeelid.

22. Esimesel elukuul ajab beebi nahka. Ära ehmata. Võid spetsiaalset beebidele mõeldud kreemiga niisutada.

23. Kõrvu ära puhasta seest vatitikuga vaid õrnalt pealmist pinda.

24. Parim punetava pepu, kaenlaaluste, voldikeste jaoks on A-derma dermalibour.
Apteekides saadaval. Kallim kui muidu. Aga kiiresti võtab punetuse ära.
Beebit peab puhastama keedetud /destilleeritud veega. Voldikeste vahed. Nii ikka 1-2 kuud. Peale kakamist alati pese lapse peput. Pigem lase veega alati üle, kui kasutad niiskeid salvrätikuid. Esimesest päevast kuni 2 kuuseks saamiseni vajab beebi nahk tähelepanu.25. Harjudes välise keskkonnaga tekivad beebidele lööbeid.
Konsulteeri vajadusel arstiga. Higilööve on hästi tavaline, beebi on üle keha kaetud väikeste punaste täpikestega.

26. Magamiskott on super asi, eriti talvel.
Paned lapse sinna sisse bodiga, müts pähe, lambavill alla, vankrisse ja jalutama.
27. Kui tulevad külalised.
Tee selgeks eelnevalt, et keegi ei tule külla haigena, ega haige lapsega. Pesta käsi, mitte kasutada parfüümi. Parem kui tooks ise kaasa söögi, kui just perenaine ise ei paku :) Ja kui märkate külas olles, et beebi kisub virilaks, austage olukorda ja lahkuge, et värsked emme ja issi saaksid oma beebiga tegeleda.

28. Lase lapsel magada.
Uni on sama oluline kui söömine. Kui laps on puhanud, siis ta on ka rõõmus ja sööb ilusti. Last ei tohiks üles äratada söömise pärast. Juhul kui tõesti on probleemid kaaluga.

29. Lapsevanker - vastavalt iga ühe enda soovile ja rahakotile. Mõned asjad, mida paljud emmed armastavad on suured rattad ja mis teeb manööverdamise eriti lihtsaks, on esirattad, mis pöörlevad.

30. Turvahäll - imikutele, beebidele ja lastele on eraldi. Küsi poemüüjalt, milline on imikute oma ja milline beebidele. Isofix kinnitusega on lihtsalt ülimalt lihtne.

31. Paljud emmed ja issid tahavad, et laps magaks nende juures ja kaisus. Mina isiklikult ei soovita seda. Päeval on teil küllalt aega, et temaga tegeleda ja hoida ja mängida. Laps magab paremini kui ta on omas voodis ja nii ka emme-issi. Lõuna une nt võite magada koos. Üleüldiselt on äärmiselt ohtlik jääda magama, kui imik on kaisus.

32. Imikuga koju tulles, peate puhastama naba vatitiku ja nabapiiritusega. Ca paar nädalat, kuidas kellelgi. Peale seda kui naba on paranenud, puhastage ikkagi natukene edasi ja jälgige.

33. Arvestage, kui teil sünnib poisslaps, siis beebipoiste riiete valik on NULL!!! Siin mõned netipoed  (kliki nimel - Alex and Alexa; Melijoe ; Childrensalon ; Molo ; Mayrol ; Petite Bateau ; Absorba ; Ralph Lauren )

34. Pehmed ja indikaatoriga mähkmed - Pampers Premium

35. Räägi, suhtle lapsega võimalikult palju juba varakult.
Naerata talle ja räägi lõbusaid jutte. Mida lähedasem sa oma beebiga oled, seda enesekindlam ja rahulikum on laps. Isegi siis kui teda piinab miski ja beebi tuju pole just kõige parem. Võta ta sülle, enda vastu ja jutusta temaga, kuidas sa teda mõistad, temast aru saad ja kui armas ja kallis ta sulle on. Emme issi rahulik rääkimine rahustab beebit :)

36. Lapse juuresolekul ära iial tülitse, karju, pahanda.
Laps võib sellest järeldada, et seda tehakse tema pärast. Ta hakkab kartma. Ikka tekib lapsevanematel teinekord ebameeldivaid teemasid, mida rääkida ja arutada. Tehke seda kasvõi teises toas, aga mitte lapse juures. Seda enesekindlam ja nö tervem laps teil kasvab. Seda rahulikum ta on. Beebi tajub ülimalt hästi, kui emme või issi on endast väljas, nii ei rahune ta samuti.

37. Menstruatsioonitsükkel algab kas kahest või kolmandast kuust peale sünnitust.
See on nii individuaalne, kuid jah, reeglina ikka teisest või kolmandast kuust.

38. Kõhul pigmenditriip võib kaduda paari kuuga, teinekord ka poole aastaga või alles aasta möödudes peale sünnitust.

39. Seks peale sünnitust - oleneb täiesti sünnitusest, kuid küsige ämmaemandalt, kes teid tuleb üle vaatama ennem kojuminekut. See on väga individuaalne.

40. Kui laps ärkab, siis tegele temaga, näita erinevaid mänguasju, värve, räägi temaga. Anna talle katsuda erinevaid materjale värve. Beebid näevad kõige esimesena punast värvi. Peale esimest elukuud, ta võiks hakata jälgima asjade liikumist ja liigutamist. Laps õpib läbi mängu ja selle, mida sina talle näitad või katsuda annad ja räägid juurde. Piisab täiesti 20-30 minutist ja beebike on nii väsinud. Siis ta sööb ilusti ja tudub ilusti.

41. Beebid oskavad alguses läliseda täishäälikuid. Häälda neid talle. Aaaa, eee, iii, ooo, uuu, õõõ, äää, ööö, üüü!Ta vaatab sinu suud ja proovib neid järgi teha, kas häälega või lihtsalt suud liigutades.

42. Väga oluline on hoolitseda beebi hügieeni eest. Märgade salvrättidega on küll lihtne, aga pole mitte nii kasulik. Nii palju kui võimalik, lase ikka beebi mähkmepiirkond ilusti sooje veega üle, kuivata ja pane uus mähe. Beebipoistel ei tohi puhastada eesnaha vahelt ning seda liigutada. ÄRA PUUTU BEEBIPOISI EESNAHKA! Küsi perearstilt lähemalt, kui on küsimusi.

43. Poisslaste mähe ei tohi pigistada jalgevahelt. Mähkmepiirkond peaks olema poiste jaoks ruumikas. Pigistav ja kitsas mähkmepiirkond  beebipoistele pole kasulik.

44. D-Vitamiini tuleb anda beebile igal hommikul. Kõige parem on anda lusikal 5 tilka MinuSun D-Vitamiini. Kindlasti kuni aastaseks saamiseni.

45. Juuksed hakkavad sul välja langema juba 2-3 kuust. Ära ära ehmata. Reeglina raseduse ajal kasvavad meeletult juuksed ja ei lange ükski juuksekarv välja.

Kui teil on tõesti mure, siis pöörduge perearsti poole või siis kiirabisse. Ennem karta, kui kahetseda. 

Laps vajab tohutult tähelepanu, hellust, hoolt, armastust.


Kirjutage veel soovitusi allolevasse kommentaariumisse. Kõik head soovitused ja erinevad situatsioonid, olukorrad on alati teretulnud. Lapsed on nii erinevad :)

 • TÜLITSEMINE JA KARJUMINE: 21.03.2016 kell 16:10

  Just tahtsin kirjutada, et kuhu jääb käige olulisem veel. Paljud vanemad ei anna aru, et lapse juuresolekul ei tohi mitte kunagi karjuda ega tülitseda. Lapsed ei saa sellest aru, kas see käib nende pihta ja nende pärast. Muidugi tekib probleeme, kus vanemad tülitsevad, see täiesti normaalne, aga endale peab aru andma, kas lapse närvikava on vaja sellega ära rikkuda kui vanemad omavahel tülitsevad LAPSE JUURES! SEE POLE ÕIGE. Lapsele jääb külge vanemate teatud käitumismall. Olen lasteajakasvataja ja näed, kuidas lapsed suhtlevad. Lapsed on oma vanemate peeglid. Need kes kärgivad ja õiendavad ja täntivad kodus, teeb ka seda laps. Eriti on näha, kuidas poisslaps räägib kõigiga mõnitaval toonil, aga siis kui ma nägin kuidas isa räägib emaga, siis ma absoluutselt ei imesta miks nii on. Lapse hing on õrn, lapse olemine on õrn. Miks te teete seda oma lapsele. Mõelge ennem kui midagi ütlema hakkate ja kas te tahate et teie laps käituks halvasti.Täpselt nagu lapsi ainult karistatakse, vanematel pole aega nende jaoks. Nad saavadki tähelepanu vaid sellega, et nad teevad midagi halba, siis neid märgatakse. Kiida last ka siis kui ta teeb midagi hästi, kallista, ütle ilusaid sõnu, seleta lapsele, miks nii pole ilus ja hea teha - käituda. Mitte kunagi ära last pahanda teiste ees, mine rahulikult kuskile eemale ja räägi lapsega. Last ähvardada ka asjade ära võtmise või mitte ostmisega pole ka õige. Pigem kiida teda kui ta on hästi käitunud ning teeb midagi ilusat. Te näete, et see kõik muutub. Mässumeelsus, metsikud tulebki teist endist - vanematest, kellel pole lapse jaoks aega. Mida te teete nendest lastets siis. Vaesed hinged. Laps vajab teid kõige rohkem. Emme issi tähelepanu, kiitust, armastust, hoolt, hellust. Mitte asju! Sai küll kuri kiri, aga see nii on. Tänapäeval rikutaksegi lapsed sellega ära, et ostetakse tehnikavidinaid, legosid jne, antakse kätte, võta mängi, siis ei tüüta. Laps areneb, mida rohkem te temaga räägite, tegelete. Läbi mängu ja ilusate sõnade õpib laps kõige paremini.

  13 | 0 | Vasta | Teata ebasobivast kommentaarist
 • Täiesti nõus!: 21.03.2016 kell 16:11

  Super hästi kirjtatud, väga hästi öeldud!

  0 | 0 | Teata ebasobivast kommentaarist
 • Neiu: 21.03.2016 kell 14:31

  Mähkmetest soovitan veel Huggies Elite Soft. Väga kahju, et nr 3-5 Eestis saada pole. 

  Kolmekuuselt meid perearst neuroloogi ega ortopeedi juurde küll ei saatnud, kuigi kasvanud on poiss väga kiiresti (kasvukõverate ülemises otsas).

  5 | 0 | Vasta | Teata ebasobivast kommentaarist
 • Jah ORTOPEED JA NEUROLOOG: 21.03.2016 kell 16:00

  Jah, kellel on hea arst ja kellel mitte. Reeglina ikka head perearstid ütlevad, et mingi käige kolmandal kuul ortopeedi ja neuroloogi juures. Me läksime Fertilitasse, kuna järjekorrad olid niii pikad. Soovitan juba siis aja panna kui beebi on käes. Saate täpselt aja, kui laps on 3 kuune. Ennem ei ole midagi teha seal.
  Väga meeldiv oli neuroloog Inga Talvik ja ortopeed Silvia Nittim.

  0 | 1 | Teata ebasobivast kommentaarist
 • Hea artikkel: 21.03.2016 kell 16:21

  Väga hea ja ülevaatlik

  0 | 0 | Vasta | Teata ebasobivast kommentaarist
 • Beebiga mängimine: 21.03.2016 kell 19:07

  Täiesti õigus! Kui ma lapsega tegelen, siis ta väsib nii ära selle poole tunniga. Ilusti jään tuttu ja magab ja sööb.

  0 | 0 | Vasta | Teata ebasobivast kommentaarist

Kommentaaride järjekord: Vanemad | Uuemad | Parimad

 • Neiu: 21.03.2016 kell 14:31

  Mähkmetest soovitan veel Huggies Elite Soft. Väga kahju, et nr 3-5 Eestis saada pole. 

  Kolmekuuselt meid perearst neuroloogi ega ortopeedi juurde küll ei saatnud, kuigi kasvanud on poiss väga kiiresti (kasvukõverate ülemises otsas).

  5 | 0 | Vasta | Teata ebasobivast kommentaarist
 • Jah ORTOPEED JA NEUROLOOG: 21.03.2016 kell 16:00

  Jah, kellel on hea arst ja kellel mitte. Reeglina ikka head perearstid ütlevad, et mingi käige kolmandal kuul ortopeedi ja neuroloogi juures. Me läksime Fertilitasse, kuna järjekorrad olid niii pikad. Soovitan juba siis aja panna kui beebi on käes. Saate täpselt aja, kui laps on 3 kuune. Ennem ei ole midagi teha seal.
  Väga meeldiv oli neuroloog Inga Talvik ja ortopeed Silvia Nittim.

  0 | 1 | Teata ebasobivast kommentaarist
 • TÜLITSEMINE JA KARJUMINE: 21.03.2016 kell 16:10

  Just tahtsin kirjutada, et kuhu jääb käige olulisem veel. Paljud vanemad ei anna aru, et lapse juuresolekul ei tohi mitte kunagi karjuda ega tülitseda. Lapsed ei saa sellest aru, kas see käib nende pihta ja nende pärast. Muidugi tekib probleeme, kus vanemad tülitsevad, see täiesti normaalne, aga endale peab aru andma, kas lapse närvikava on vaja sellega ära rikkuda kui vanemad omavahel tülitsevad LAPSE JUURES! SEE POLE ÕIGE. Lapsele jääb külge vanemate teatud käitumismall. Olen lasteajakasvataja ja näed, kuidas lapsed suhtlevad. Lapsed on oma vanemate peeglid. Need kes kärgivad ja õiendavad ja täntivad kodus, teeb ka seda laps. Eriti on näha, kuidas poisslaps räägib kõigiga mõnitaval toonil, aga siis kui ma nägin kuidas isa räägib emaga, siis ma absoluutselt ei imesta miks nii on. Lapse hing on õrn, lapse olemine on õrn. Miks te teete seda oma lapsele. Mõelge ennem kui midagi ütlema hakkate ja kas te tahate et teie laps käituks halvasti.Täpselt nagu lapsi ainult karistatakse, vanematel pole aega nende jaoks. Nad saavadki tähelepanu vaid sellega, et nad teevad midagi halba, siis neid märgatakse. Kiida last ka siis kui ta teeb midagi hästi, kallista, ütle ilusaid sõnu, seleta lapsele, miks nii pole ilus ja hea teha - käituda. Mitte kunagi ära last pahanda teiste ees, mine rahulikult kuskile eemale ja räägi lapsega. Last ähvardada ka asjade ära võtmise või mitte ostmisega pole ka õige. Pigem kiida teda kui ta on hästi käitunud ning teeb midagi ilusat. Te näete, et see kõik muutub. Mässumeelsus, metsikud tulebki teist endist - vanematest, kellel pole lapse jaoks aega. Mida te teete nendest lastets siis. Vaesed hinged. Laps vajab teid kõige rohkem. Emme issi tähelepanu, kiitust, armastust, hoolt, hellust. Mitte asju! Sai küll kuri kiri, aga see nii on. Tänapäeval rikutaksegi lapsed sellega ära, et ostetakse tehnikavidinaid, legosid jne, antakse kätte, võta mängi, siis ei tüüta. Laps areneb, mida rohkem te temaga räägite, tegelete. Läbi mängu ja ilusate sõnade õpib laps kõige paremini.

  13 | 0 | Vasta | Teata ebasobivast kommentaarist
 • Täiesti nõus!: 21.03.2016 kell 16:11

  Super hästi kirjtatud, väga hästi öeldud!

  0 | 0 | Teata ebasobivast kommentaarist
 • Hea artikkel: 21.03.2016 kell 16:21

  Väga hea ja ülevaatlik

  0 | 0 | Vasta | Teata ebasobivast kommentaarist
 • Beebiga mängimine: 21.03.2016 kell 19:07

  Täiesti õigus! Kui ma lapsega tegelen, siis ta väsib nii ära selle poole tunniga. Ilusti jään tuttu ja magab ja sööb.

  0 | 0 | Vasta | Teata ebasobivast kommentaarist