Mida peaksid teadma akrüülküüntest?

IstockPhoto

Mida peaksid teadma akrüülküüntest?

Autor: Kai Visnapuu 13.01.2015 kell 00:00

Kui me kujutame ette kõvaduse skaalat, mille ühes otsas on kivi ja teises otsas inimese küüs, siis akrüülküüs on umbes 90% kivi tugevusest. Akrüül on koostiselt vedeliku ja pulbri segu. Legend kunstküünte kahjulikkusest ongi osalt inspireeritud akrüüli aktivaatorlahuse teravast lõhnast.

Akrüüliga on võimalik teha ka ilma tipita küünepikendusi. Sellisel juhul peab aga oma küüneplaat olema piisavalt suur, et selle alla saaks paigaldada šabloonkleepsu. Seejärel ”venitatakse” küüs akrüüliga pikemaks, šabloon eemaldatakse ja küüntele antakse soovitud kuju.
Meetodi eeliseks on oma küüne pikkuse säilitamine.

Akrüülküüned võivad näida väga paksud ja kunstlikud, kui neid ei ole paigaldatud professionaalselt. Leides küünetehniku, kes on spetsialist akrüülküünte paigaldamisel, võid saada endale väga õhukesed ja loomulikud küüned.

Akrüüli on kolme erinevat värvi: roosa, läbipaistev ja valge.Kõige sagedamini kasutatakse roosat ehk loomuliku tooni. Valge akrüüliga on võimalik teha prantsuse maniküüri. Antud meetodi puhul kantakse valge akrüül ainult küüne tipile ja ülejäänud küüs kaetakse kas roosa või läbipaistvaga. Sellist tehnikat kasutades ei ole hiljem vaja küüntele lakki kanda.

Ilusalongi Kaunis Kaunimaks üks omanikest ja küünetehnik Katrin Arnhold on kunstküüsi paigaldanud 5 aastat. Katrin paigaldab nii kangas- kui akrüülküüsi, millest tema enda lemmikuks on viimased, kuna need näevad loomulikud välja ka ilma värvilakita. Samuti on tema kliendid rahule jäänud akrüülküünte kvaliteediga; need püsivad tõesti hästi küünel. Kohe kindlasti võib väita, et Katrini puhul on tegemist just selle küünetehnikuga, kelle paigaldatud kunstküüned näevad välja õhukesed ja loomulikud.

Hoolduses soovitab Katrin käia umbes kolme nädala tagant. Hooldus kestab 1–1,5 tundi, mis sisaldab ka lõõgastavat kohvipausi ning hämmastavaid küünemaalinguid teie küüntel. Kui küüned kasvavad kiiresti, ootab Katrin kliente tagasi juba 1,5 kuni 2 nädala pärast. Siis teeb ta kliendile kiirhoolduse, mis sisaldab endas vana küünelaki eemaldamist, väljakasvand osa tasaseks lihvimist ning uue lakikihi kandmist küüntele.


Artikkel www.derma.ee