Lugeja lugu! Minu supidieedi esimene päev!

Lugeja lugu! Minu supidieedi esimene päev!

Autor: Lugeja Lugu 28.04.2016 kell 15:31Olen Harjumaalt pärit 50 aastane naine, mul on kolm last. Kõik on küll oma elupeal juba. Olen 165 cm pikk ning kaalun 71 kg. Mõtlesin siin, et jagan oma kogemust kõigiga. Tahan ka ilus vanaema olla. Suvi ju tulemas.

Esiteks ma tegin juba supi siis üleeile valmis. Muidugi, kes siin naerab koguaeg on mu armas abikaasa. No ikka kõikvõimalike komplimentidega. "Et kas ma ikka sinu kõrval magada saan, lased mind veel õhku jne!"

Panin siis suppi:

  • 2 keskmist sibulat - hakkisin peeneks
  • pool värskest kapsapeast - hakkisin peeneks
  • Riivisin ühe suure porgangi
  • 1 küüslauk
  • õrnalt peoga riisi
  • 4 sellerivart hakkisin ka peeneks.
  • 2 L vett ning 1 veisepuljongikuubik
  • Chillit pipra asemel
  • Maitsestasin veel värske peterselli ja tilliga.

Keetsin siis supi valmis, peaks ütlema, et sai üli maitsev. Sõin juba üleeile õhtusöögiks. Ja siis veel ka ennem magamaminekut, kuna kõht oli tõesti tühi. Korraga sõin ära kaks kausitäit ning panin ka juurde törtsu hapukoort.

Ärkasin kell 8 ning sõin hommikuks siis ka suppi. Kuna tööl on võimalus, et saab mikrokas soojendada võtsin siis purgiga ka supi kaasa. Tõesti mul oli kõht jälle nii tühi, et sõin kaks portsjonit suppi kohe ära, mille olin kaasa võtnud. Koju jõudes kohe tegin uuesti supi soojaks ja sõin jälle kaks kausitäit koos hapukoorega. Aga noh, alati saab kõht ilusti täis nii, et vaatame mis saab.

Ütlen ka veel siinkohal ära, et ma ei söö mitte midagi muud terve nädal kui seda suppi. Söön siis kui kõht tühjaks läheb. Hommikuks joon kohvi ja tööjuures ka natukene, aga muidu täiesti tavalist kraanivett.

Tundub nagu ma oleks justkui juurde hoopis võtnud sellest supisöömisest. Mul ei tulnud meelde ennast kaaludagi. Homme kaalun. Üks asi küll, seedimine on küll palju parem. Polnudki vaja ära oodata seda, et peale kohvi tavaliselt käin tualetis, aga nii kui ärkasin tuli tualetti minna. Samuti ma ei saa öelda, et see supp tekitaks kõhugaase. Minul küll vähemalt mitte.

Kui kõht on tühi siis on selline tunne nagu oleks keskkohast kuidagi peenem. Kõhu saab ikka korralikult sisse tõmmata.

Annan siis teada, kuidas läheb :)

Helgi

 

I PÄEV - KLIKI

II PÄEV - KLIKI

III PÄEV - KLIKI

IV PÄEV - KLIKI

V - PÄEV - KLIKI

 VI PÄEV - KLIKI

 VII PÄEV - KLIKI