Kust võtab naine aja, et enda eest hoolitseda?

IStockPhoto

Kust võtab naine aja, et enda eest hoolitseda?

Autor: Reilika Nestor 29.11.2014 kell 00:00

Vastus on üsna lühike: naine võtab aja neist 24 tunnist tema elus, millest koosneb iga ööpäev. Selle kõige toimimise aluseks on ajaplaneerimine. Seejuures ei tasu arvata, et tee meisterlikkuseni on lihtne ja kiire. Ennekõike on vaja tahtejõudu!

80 % naistest töötab 7-8 tundi päevas, sama palju tehakse tööd ka kodus. Pühapäeviti tegeletakse lisaks süviti kodu eest hoolitsemisega. Kui millestki jääb imekombel aega üle, oleme nii väsinud, et ei taha kuuldagi veel millegi tegemisest. Et suuta kõike ja veelgi rohkem teha, peab naine olema hea tervise juures nii emotsionaalses mõttes kui füüsiliselt. Hea tervise ja fantastilise figuuri tagab sulle liikumine, värske õhk, vesi, päike ja uni. Kõike seda tuleb aga oskuslikult kasutada.

Naiste õnneks on enda liigutamine ka kodu koristamine, akende pesemine, tolmu võtmine ja triikimine. Seega on sul võimalus muuta rida kohustusi ja toimetusi hinnalisteks rakenduslikeks harjutusteks. Kõike tuleb aga alustada aeglaselt, kuna keha vajab füüsiliste tegevuste puhul ettevalmistust.

Prantsuse matemaatik, füüsik ja filosoof Blaise Pascal on öelnud, et „meie liikumine on eksistents ja liikumatus – surm.“ Parim viis elada on olla päevade lõpuni tegutsemisvõimeline ja teistest sõltumatu. Selle nimel on aga vaja noorusest alates vaeva näha. Alustagem kohe!