Kuidas vabaneda ebameeldivast higilõhnast?

IStockPhoto

Kuidas vabaneda ebameeldivast higilõhnast?

Autor: Reilika Nestor 29.12.2014 kell 00:00

Kunagi oli kaenlaalusest lõhnast vabanemine tõesti raske ja tülikas probleem. Praegu peavad aga higi probleemidega inimesed valima lihtsalt poest õige preparaadi ning seda järjepidevalt pärast pesemist kasutama. Meil on võimalus valida lausa tuhandete vahendite vahel!

Ebameeldiv kehalõhn juhib tähelepanu eelkõige naha ja puhastusvahendite liiga harvale kontaktile. Samuti sellele, et ihupesu pole hoitud piisavalt puhtana või kandmiseks on valitud valest materjalist riietus. Puhtus on midagi, mida naistelt eelkõige oodatakse ning mis nende ilu väljapaistmist toetab.

Nahk on seejuures väga väärtuslik organ. Kuna kopsud üksi ei ole suutelised varustama meid vajaliku hapnikuga, on naha hingamisfunktsioonil asendamatu tähtsus. Nahal on arvukalt veresooni ning sooja ja külma eristavaid närvilõpmeid. Peale selle, et nahk kaitseb elundeid, mis asuvad tema all (mitte ainult mehaaniliste vigastuste eest, vaid ka bakterite eest), on nahal veel täita tähtis osa meie keha termoregulatsioonis. Selleks on nahapinnal higi- ja rasunäärmed, mis aitavad temperatuuri reguleerida.

Kui sa soovid, et näeksid välja täpselt nii noor, kui sa tegelikult oled, või soovid näha välja isegi noorem, on tähtis suunata just oma nahale suurt tähelepanu ja hoolt. Selleks järgi neid soovitusi:

• Pese ennast iga päev, vajadusel kaks korda päevas. Nuustikuga võiks pesta kolm korda nädalas, et hõõruda maha vana nahk ja mustus. Ideaalne oleks ka kord nädalas saunas käia. Kui see pole aga võimalik, siis käi kuuma dušši all ning peale kuuma dušši loputa end tuntavalt külmema veega. Aeg-ajalt tasub nautida vannimõnusid. Vanns on suurepärane koht, kus maske teha ning jalgu pimsskiviga hõõruda.

• Keha masseerimiseks kuivata end kareda käterätiga ning kreemita tugevate ringjate liigutustega.

• Hommikuti loputa end värskendamiseks külma veega. Alakeha pesemiseks tuleb kasutada aga sooja vett.