Kuidas saavutada hea meigipõhi rasuse, normaalse või vistrikulise naha puhul?

IstockPhoto

Kuidas saavutada hea meigipõhi rasuse, normaalse või vistrikulise naha puhul?

Autor: Kai Visnapuu 21.01.2015 kell 00:00

Rasusel nahal esinevad tihti ka vistrikud ja ebapuhtused. Sel juhul tuleks kasutada rasusele nahale mõeldud matti jumestuskreemi.
Rasuse naha puhul erineb jumestuse järjekord normaalse naha jumestamisest selle poolest, et peitekreemi tuleks kasutada nii enne kui ka pärast toonivat kreemi, sest toonkreemi seen võib peiteaine kergesti laiali ajada. Peitepulga värv tuleks valida täpselt samasugune puuderkreemi värviga.

Normaalse naha
jaoks mõeldud kreem ei püsi rasvasel, libedal nahal ning jääb läikima. Läikiv pind tõstab aga vistrikud silmatorkavalt esile. Toonkreemi kiht peaks olema õhuke, kuna vistrike tõeline peitmine toimub peitepulga, mitte tooniva kreemi abil. Paks toonkreemi kiht koos peitepulgaga muudab aga näo kipsmaski sarnaseks. Praeguseks on poelettidel saadaval mitmeid erinevaid spetsiaalselt vistrikele mõeldud peitepulki, millel on ka ravivad omadused.

Vistrikulise naha puhul on oluline meigi põhi kinnitada tolmpuudriga. Juhul kui teile on tundunud, et rasuse naha puuderdamisel näeb nägu välja ebaühtlane ja vistrikud on justkui veelgi enam esile tulnud, olete te kasutanud valet puudrit. Rasuse naha puhul on oluline kasutada niiskustsisaldavat siidjat tolmpuudrit, mis jääb nahale läiketa kihina, samas fikseerib toonkreemi ja peitepulga. Rasuse naha puhul ei soovitata kasutada kivipuudrit, kuna on konsistentsilt liiga paks, jättes nahale paksu kihi, mis hakkab päeva jooksult kergesti pragunema, eriti siis, kui nahk eritab rasu. Nahk tundub endisest veelgi ebatasasem ja jätab räpase mulje. Kivipuudrit võite kasutada siis, kui soovite meiki päeva jooksul korrigeerida. Kuid vistrikulise nahaga inimene peaks hommikul tegema nii korraliku jumestuse, et parandada pole vajagi, kuna vinniline nahk ei talu näppimist ning ka parandused ei pruugi hästi õnnestuda.

Mõned näpunäited vistrike hoolikaks peitmiseks:

  • Näole kanda niisutav kreem.
  • Suurte punetavate vistrikuliste alade puhul kasutada peitepulka. Tupsutage punetus ja vinnide peal olev värv ühtlaseks
  • Kandke meigisvammi abil näole aeglaselt ja ettevaatlikult puuderkreem. Ärge hõõruge ja muljuge, vaid tupsutage toonkreem nahale kergete liigutustega.
  • Laske toonkreemil kuivada ja vaadake, milline koht veel peitmist vajab. Suuremate vistrike puhul kasutage peitepulka ning hajutage vistriku äärtes olev värv tooniva kreemiga sisse.
  • Kandke sametpadjakese abil näole tolmpuuder, pöörates erilist tähelepanu naha vistrikulistele ja läikivatele kohtadele.