Kuidas kasutada kreeme erinevates näopiirkondades?

IStockPhoto

Kuidas kasutada kreeme erinevates näopiirkondades?

Autor: Reilika Nestor 27.12.2014 kell 00:00

Kui nahk on veel niiske, võta kummagi käe kolmele sõrmele pisut toitvat öökreemi ning määri seda õrnalt silitavate liigutustega näole ja kaelale. Mõlema käe liigutused peaksid toimuma samaaegselt. Alusta näo ja kaela pikiteljelt ning suundu mõnevõrra kaldu üles- ja väljapoole, liikudes esmalt laubani, siis põskedele ja lõuale, kuni jõuad lõpuks kaelani.

Silmalaugude nahk, nii ülemiste kui alumiste oma, nõuab eriti õrna ja hoolitsevat ümberkäimist. Laugusid ei tohi kunagi hõõruda, vaid kergelt tupsutada ja seda üksnes nimetissõrmega. Silmad peavad olema suletud ja täiesti lõdvestunud. Kreemitamisel alusta silma välisnurgast, liikudes sealt mööda alumist laugu nina suunas ja edasi mööda ülemist laugu, kuni jõuad tagasi silma välisnurka. Silmanurka, kuhu aja jooksul võivad tekkida „kanavarbad“ (ehk krobeline pind silmade ümber), võib veidi tugevamalt tupsutada.

Lõua alla tuleb kreemi pisut teisiti määrida. Alustada tuleb lõualuu keskmest väljapoole. Tee seda kergelt sirutatud sõrmede selgadega, kätt liiguta seejuures ainult randmest. Lõualuu juurest võib tugevamini patsutada. Mugavam on sedasi, et parema käega määrid vasakule poole ja vastupidi.

Kaela, sarnaselt silmalaugudele, ei hõõruta, vaid silitatakse pehmete liigutustega suunaga ülevalt alla. Kaelale määritav kreem peaks sõltuma aastaajast – suvel kergem, talvel rasvasem.

Nahale tuleb aeg-ajalt toitekreemidest puhkust anda, kuna nahk peab ka ise niiskuse reguleerimisega tegelema. Vastasel juhul muutub nahk laisaks.

Näole on soovitav teha ka auruvanne. Enne seda peaks aga näo puhtaks pesema. Selleks asetame pea keeva veega täidetud kausi kohale ning viskame üle õrna rätiku või lina, et see kataks nii pea kui kausi. Niiviisi tuleks näoga kausi kohal püsida 10 minutit. Auru uuendamiseks võib keedukannust aeg-ajalt vett juurde kallata. Kui soovid näole veel eriti pikka paid teha, kasuta vannis kummelit või pärnaõisi. Pärast auruvanni kasuta toitvat maski - siis on selle mõju suurem, kuna ulatub sügavamatesse kudedesse.