Kuidas enda eest sügisel hoolitseda?

IStockPhoto

Kuidas enda eest sügisel hoolitseda?

Autor: Reilika Nestor 10.11.2014 kell 00:00

Kevad on ilus aeg, kuna siis pakatavad sügisel ja talvel längu vajunud puud, põõsad ja lilled täiel jõul õitesse ning sirutavad oma uued noored lehed päikese poole. Ent kui sina, kallis, lased enda näo sügisel närbuda, ära looda, et ta kevadel õitsele puhkeb. Selleks, et su näol valitseks nii sügisel kui kevadel taimedele omane värskus, on vaja näo eest pisut hoolt kanda.

Kõigepealt oleks tarvis mõelda kevad-suvise pesu väljavahetamisele paksema ja rohkem sooja hoidva pesu vastu. Tuleb meeles pidada, et sügisel, eriti hilissügisel, on vale pesu kasutamine ohtlik nii tervise kui ilu seisukohalt.

Kindlasti oled märganud, et mõne naise reied on justkui kananahaga kaetud, olenemata temperatuurist. See on külmetamise tagajärg, mis näitab, et talvel ei ole see naine kandnud seeliku peal pikka mantlit või käiakse üldiselt liiga õhukeste riietega.

Sama lugu on sellega, kui oled liiga palju päikest võtnud. Sel juhul on nahk kindlasti kuivem kui peaks. Seejuures eriti nägu, kuna see jääb päikesele esimesena ette. Meid hakkab sügisel kimbutama ka keskküte, mis kuivatab samuti meie nahka. Öösiti oleks seetõttu kõigil vaja näonahka vastavalt eale ja nahatüübile turgutada. Õnneks on meie kodumaised niisutavad kreemid hästi kättesaadavad ning pole välismaistega võrreldes üldse kallid. Ja pea meeles, et alati pole tarvis joosta palju reklaamitud kortsukreemide poole, milles sisalduvad ained võivad sõltuvust tekitada. Vahel aitab kõige lihtsamast niisutavast kreemist, mida silma alla määrida, ning sinu nahk tänab sind.

Proovi ka neid toitvaid maske näole:

• Löö tassi munakollane, lisa sellele mõni tilk oliiviõli ja sega omavahel läbi. Kui segu muutub paksemaks, lisa lusikatäis vedelat mett ja sega korralikult. Kui mass jääb liiga vedel, lisa pisut kartuli- või sojajahu. Määri seda massi kaelale ja näole ning lase 20 minutit olla. Seejärel pese mask leige veega maha ja loputa nägu külmema veega üle.

• Võta 3-4 küpset viinamarja, suurus pole oluline. Lõika nad pooleks ning hõõru mahl välja. Tupsuta vatipadi pressitud mahla sisse ning hõõru seda näole ja kaelale.