Kui välistemperatuur langeb alla nulli, siis kuidas enda eest paremini hoolitseda?

IStockPhoto

Kui välistemperatuur langeb alla nulli, siis kuidas enda eest paremini hoolitseda?

Autor: Reilika Nestor 19.11.2014 kell 00:00

Kui su nahk on normaalne või veidi kuivavõitu, peab jahedama ilma korral nägu pesema hommikul vähemalt tund aega enne väljaminekut. Kui väljas on aga paukuv pakane, ei tohiks nägu üldse hommikul enne väljaminemist pesta, vaid pühkida lahjema puhastuspiimaga.

Pärast näo korralikult käterätiga ära kuivatamist määri näole rasvasemapoolset päevakreemi, eriti vajavad kreemiga tupsutamist silmaaluseid, kuid kindlasti ei tohiks seda teha vahetult enne toast lahkumist. Kreemitamisest peaks olema möödunud vähemalt tund aega. Ka õrn puudrikiht kreemitatud naha peal kaitseb nägu.

Enne mäele või suusatama minemist määri samuti paar tundi ennem väljaminekut nägu niisutava kreemiga. Ükskõik, kas väljas on päikesepaisteline või meeletult külm ilm – nägu vajab niisutamist.

  • Kodune kamprikreemi retsept
Vahetult enne magamaheitmist loputa nägu külma veega ning määri näole kamprikreemi, mille valmistad 50 grammist magedast rasvast ja 5 grammist kampriõlist. Sulata rasv ja sega õliga korralikult läbi, vala seejärel puhtasse purgikesse ja lase jahtuda.

Paljudel naistel on aga mure, vastupidiselt kuivale nahale, hoopis liiga rasuse nahaga. Rasusel nahal on soodumus pooride ummistumisele ja põletikuliste vistrike tekkele. Siin ka väike soovitus:
  • Pese kaks korda päevas nägu keedetud vee ja seebiga. Pärast õhtust pesemist loputa nägu üle osjatõmmisega – sellel on kuivatav toime. Osjatõmmise valmistamiseks vala 1 spl osjadroogile 1 klaasitäis külma vett ning keeda seda 20 minutit. Lase selgineda ning jahtuda ja tõmmis on kasutamiseks valmis.
Siinkohal ära unusta, et kuigi poore tuleb kuivatada, on komedoone ja vistrikke hoopis vaja niisutada!

Külmade ilmadega on alati vaja kasutada hooajale kohaseid kreeme, kuid on olemas ka mitmeid ise tehtavaid maske, mis normaalsele nahale väga hästi mõjuvad.
  • Nahka toitev kohupiimamask
Võta kaks lusikatäit värsket teralist kohupiima, hõõru tassis pehmeks ja sega juurde üks munakollane. Mass peab saama täiesti ühtlane ja jääma üsna paks. Kata saadud massiga nägu ja kael ning hoia peal 10-15 minutit. Seejärel eemalda mask leige veega, kuid loputa nägu hiljem veel jääkülma veega üle.
  • Nahka toitev ja pinguldav pärmimask
Võta 30 g värsket pärmi, peenesta see ja sega kokku paari lusikatäie soojendatud meega, lisades mett aegamisi, vähehaaval. Pärm muutub segades vedelaks. Lisada võib ka oliivi- või sojaõli. Määri saadud mass näole ja kaelale, jäädes ise pikali asendisse. Hoia maski peal 20 minutit, seejärel pese nägu ja kael leige veega puhtaks ning loputa veel kord külma veega üle.
  • Nahka värskena hoidev lumekompress
Kogu protseduur kestab kuni 8 minutit. Korja akna või rõdu äärelt 8 lusikatäit puhast lund ja paned käterätile, mille saad asetada näole või kaelale. Võid teha ka lumepalli, mis mahub käteräti sisse ja tõsta seda mõne aja tagant ühest näo kohast teise. Kasuta kompressi seni, kuni näolt hakkab tilkuma vett.
Seda protseduuri võid korrata igal õhtul või hommikul enne tööleminekut.