Mida tead kaelanahalihasest ning mida see tähendab?

IStockPhoto

Mida tead kaelanahalihasest ning mida see tähendab?

Autor: Reilika Nestor 25.12.2014 kell 00:00

Kaelanahalihas asub kaela eesmises küljeosas ning on väga õhuke ja lai lihaskiht, mis asetseb näo alumise osa ja rindkere vahel. Selle lihase ülesanne on kaitsta kaela nahaalust kudet. Selle lihase tugev pingutamine annab näole raevuka või ehmatava ilme, kerge pingutus aga põhjustab suunurkade allalaskmise, mida peetakse iseloomulik põlguse väljendamisele.

Seda lihast peab iga naine tundma ning eriti hästi teadma, mis juhtub siis, kui see lihas on hoolitsuseta jäänud. Just siis tekivad rippuvad põsed ja nn topeltlõug, mis rikuvad näo kuju. Kaela nahk kattub peenikeste kortsudega.

Nõnda muutub kael naise ID- kaardiks. Ta reedab naise ea varem, kui seda teevad kortsud silmade all ja ümber, varem kui lõtvunud lihastega käed ja nõtkuse kaotanud talje.

Siin on mõned harjutused kaela trimmimiseks:

  • Aseta ühe käe sõrmed kergelt allapoole rangluujoont ning teise käega puuduta lõuaalust. Nüüd suru suunurki energiliselt alla. Püüa samal ajal teadlikult kaelanahalihast pingutada. Teades, kuidas asetsevad selle lihase koed, peaks see lihtne olema. Hästi sooritatud lihase kokkutõmbe korral peaks lihase pingutus sõrmega tunda olema. Peegli ees olles võid tähele panna, et kokkutõmbe korral liigub rindkere ülaosa nahk silmnähtavalt ülespoole, kaelal aga tekivad lehvikusarnaselt asetatud kurrud. Korrata tuleks seda harjutust 10-15 korda.
  • O-U-X. Palun häälda neid häälikuid ilmekalt ja tugevalt. Kõigepealt võta aga peegel hääldamise tugevuse jälgimiseks kätte. „O“ jaoks sea huuled natukene torru, ning näed kuidas lihased lähevad pingule, eriti suuümbruse lihased. „U“ öeldes suru huuled prunti. „X“ hääldamise alguses vea suunurgad kergelt laiali nii, et huuled moodustavad kitsa lõhe ja keel on surutud kõvasti alumiste hammaste sisemiste poolte vastu. Hääldamise keskel suru keeleots võimalikult alla ning puuduta seda kohta käega, kus kael on ühenduses alalõuaga. Hääldamise lõpuks hoia keel lamedamalt, aga kaelalihases pinget.
Harjutused on lihtsad järgida ning aitavad sul teatud aja möödudes oma kaela kenamaks muuta.