Mida arvavad arstid korseti kandmisest?

Mida arvavad arstid korseti kandmisest?

Autor: Reilika Nestor 26.05.2016 kell 00:18Korsett on riideese, mida kantakse torso hoidmiseks ja soovitud kehakuju saavutamiseks esteetilistel või meditsiinilistel põhjustel. Naiste seas on korseti kandmine tavalisem, kuigi on teada, et ka mehed on korsetti kandnud.

Hiljuti on termin “korsett” kasutusele võetud moetööstuses, viitamaks lühikestele pluusidele, mis jäljendavad erineval määral traditsiooniliste korsettide välimust, omamata siiski nende toimet. Kuigi tänapäevased korsetid ja korsetipluusid on sageli nööritud ning üldjuhul imiteerivad ajalooliste korsettide stiili, on neil väga väike mõju kandja kehakujule. Ehtsaid korsette valmistavad tavaliselt korsetimeistrid ning neid kohandatakse pidevalt kandjale vastavaks.

Selgrooprobleemidega või sisemiste vigastusega inimestele sobitatakse teatud tüüpi korsett, et vähendada torso liikuvust ja seda kaitsta.

Lisaks kasutamisele moes ja meditsiinis kasutatakse korsette ka seksuaalses fetišismis, enim BDSM-iga seotud tegevustes. BDSM-is võib alistuja rollis inimesel olla nõutud tihedalt nööritud korseti kandmine, piirates kandjat teatud määral. Ka dominant võib korsetti kanda. Dominandi korsett on tihti must ning seda kantakse teistel põhjustel, nagu näiteks esteetilistel. Eridisaininga korsetti, milles jäetakse avatuks rinnad ja häbe, kantakse vanillaseksis või BDSM-iga seotud tegevustes.

Kui kanda tihedalt nööritud korsetti pikema aja jooksul ehk kasutada tihenöörimist, õpivad mehed ja naised taluma äärmuslikku piha ahenemist ning lõpuks vähenevad nende loomuliku talje mõõtmed. Kuigi väikesekasvulised naised on võimelised saavutama absoluutarvudes väiksemat pihamõõtu, on suurema rasvakihiga naised võimelised taljemõõtmeid vähendama suurema protsendi võrra. Mitmete tihenöörijate unistus oli saavutada talje ümbermõõt 41 ja 43 cm. Mõni läks nii kaugele, et oli võimeline hingama ainult kopsude ülemise osaga, mis põhjustas kopsude alumise osa täitumise limaga. Selle sümptomid on näiteks kerge, aga pidev köha ja hingeldamine. Kuni 1998. aastani esitas Guinnessi rekordite raamat väikseima talje omanikuna Ethel Grangeri, kelle talje ümbermõõt oli 33 cm. Pärast 1998. aastat muutus kategooria “väikseim elava inimese talje” ning tiitel läks Cathie Jungile, kelle pihaümbermõõt oli 38 cm. Ka teised naised, nagu näiteks Polaire, on saavutanud selliseid tulemusi. Need juhtumid on ekstreemsed. Korsetid olid ja on disainitud keha toetavaks, pidades silmas keha liikumisvabadust.

USA teadlane
Christopher Ochner, et see ei lase teid normaalselt hingata ning võite minestada. Võib isegi juhtuda, et võivad ribid mõraneda. Korsetti kandes peab olema ettevaatlik ning kasutama mõistlikult.

Teadlaste arvates ta tegelikult ei toimi. Sa lihtsalt ei suuda süüa nii palju ja on raskustunne. Suhteliselt ebameeldiv ning ebatervislik viis kaalualandamiseks ning talje vähendamiseks.