Juuste korralik hooldus

IStockPhoto

Juuste korralik hooldus

Autor: Reilika Nestor 17.03.2014 kell 00:00

Vanast ajast on teada ekstreemseid võtteid, kuidas oma juuste eest väidetavalt hoolt kanda: juukseid määriti näiteks pullivere või värske looma rasvaga. Tänapäeval enam nii äärmuslikke viise kasutama ei pea. Toome siinkohal välja mõned nipid, kuidas on lihtsam koduste vahenditega juukseid hooldada, kulutamata salongides või tööstuslikke aineid ostes tohutuid summasid.

Olgu nende vanade uskumustega kuidas on aga meie juuksed vajavad rauda, vaske, joodi. Rasuste juuste korral tuleb süüa salateid, liha, värsket kala, maksa, muna ja juustu. Kuivade juuste puhul lisa menüüsse taimeõli ning väldi praetud toite. Kõõmast saab lahti üldise hea tervise hoidmise ja dieediga.

Kõõma vastu aitab ka lauaäädika segu veega: 2 spl lauaäädikat ning 6 spl vett. Seda tuleks niisutatud vatitükiga pähe määrida ning protseduur vajab kordamist kahel päeval nädalas, kuni probleem on kadunud.

Kuivadele juustele on kasulik masseerida oliiviõli, jätta see ööseks niisutatud rätikuga pähe ja hommikul hoolikalt välja pesta. Enne pesemist võib juurde määrida ka paar lusikatäit sidrunimahla. Pesemist võib proovida ka munaga. Seejuures ei tohiks kasutada mitte sooja, vaid külma vett, muidu reageerib muna vee temperatuuriga ning kaotab oma õige toime juustes.

Veel üks nipp juustele sära anda, on hõõruda rabarberit peanahale ja juustesse. Proovi järele!