Juuksepikenduste paigaldamine salongis

IStockPhoto

Juuksepikenduste paigaldamine salongis

Autor: Reilika Nestor 23.03.2014 kell 22:09

Enne kui registreerida end juuksurisalongis pikenduste panemiseks, tuleks läbi mõelda enda jaoks kõik plussid ja miinused. Kui otsus on küps, tuleks eelnevalt uurida võimalikult palju iseseisvalt erinevate kinnitusmeetodite, kunstjuuste materjalide ja juuksuri kogemuste kohta, et hiljem oma otsuses kahetsema ei peaks. Seejärel võib valitud salongi meistri juurde aja kinni panna ja tähtsat päeva ootama jääda.

Salongis peab juuksur esmalt analüüsima, kas kliendi oma juuksed on võimelised pikendusi välja kandma ja ega neid pole vahetult värvitud või keemiliselt töödeldud. Kui kõik on korras, valitakse koos juuksuriga sobivad kunstsalkude toonid (tavaliselt 2-3 tooni, et tulemus oleks võimalikult naturaalne) ja pikkused (40-60 cm). Seejärel asub juuksur vastavalt oma salongis kasutusel olevale pikendussüsteemile kunstjuukseid paigaldama. Pikendused pannakse 1,5 cm kaugusele peanahast, oma juuksed peavad olema vähemalt 10 cm, soovitatavalt 15 cm pikad, et saavutada loomulik tulemus. Vastavalt kliendi oma juuste tihedusele ja soovidele pannakse kunstsalke kas tihendamise ja volüümi andmise või juuste pikendamise eesmärgil. Esimese variandi puhul võib arvestada kuni 50 salguga, teise variandi puhul kulub kuni 150 salku.

Juuksepikenduste hinnakiri salongides sõltub pikenduste materjali kvaliteedist, salkude arvust ja kinnitamistehnoloogiast, jäädes vahemikku 3000 – 7500 krooni.

Maksimaalselt 4 tunni möödudes on kunstsalgud oma juustega ühendatud ja sobivasse soengusse sätitud. Kogenenud ja hea meistri töö parim kompliment on, kui kõrvaltvaataja ei saa aru, et tegemist on pikendustega. 

Edasine pikenduste väljanägemine sõltub kodusest hooldusest, mis on sarnane pikkade juuste eest hoolitsemisega.

www.derma.ee