Juuksed – kuidas neid hooldada?

IStockPhoto

Juuksed – kuidas neid hooldada?

Autor: Reilika Nestor 29.01.2015 kell 00:00

Juuksed peavad olema justkui nägu ilustav raam. Naised vaatavad enamasti oma kammi või juukseharja õnnetult, kui sinna jääb palju juukseid. Juuste väljalangemine on tegelikult märk organismisisesest probleemist. See on ka signaal, et oleks aeg minna arsti vastuvõtule. Seni, kui arstiaeg kätte jõuab, võib aga järgida meie antud soovitusi.

Juuste väljalangemise vastu võib aidata kummel, humal ja kalmus.

  • Blondide juuste jaoks sobib kummel – joo kummeliteed või pese tõmmisega juukseid. Apteegist saab osta ka kummelitinktuuri, mida juuksepesuvee sisse lisada.
  • Tumedate juuste jaoks on head humal ja kalmus – loputa nende tõmmistega juukseid.

Juuste hooldamiseks on veel mitmeid võimalusi.
  • Harja juukseid eri suundades vähemalt 5 minutit enne magamaminekut. See võib muuta juuksed tihedamaks, kuna kammimisega masseerid peanahka ja see stimuleerib juuste kasvu.
  • Tee juustele toore muna maski vähemalt kord nädalas, see tugevdab su juuksekarva. Toorele munale võib lisada värskelt pressitud sidrunimahla, mis annab juustele kena läike.
  • Ilusa sära annab juustele ka oliivimask, mida tasub ööseks pähe jätta ja alles hommikul maha pesta. Kata magamise ajaks juuksed kergelt niisutatud käterätiga.
  • Professionaalne juuksur mängib juuste tervise juures suurt rolli – hästi lõigatud juukseotsad ning särav ja toitev värv tõmbavad juustele palju positiivset tähelepanu.