Jalgade liighigistamine

IStockPhoto

Jalgade liighigistamine

Autor: Reilika Nestor 22.11.2014 kell 00:00

Jalgade higistamine on normaalne nähtus. Probleem võib kujuneda aga siis, kui see on märkimisväärselt tihti esinev nähtus. Sel juhul on tegemist jalgade liighigistamisega.

Probleemi põhjust peaks kõigepealt otsima oma harjumustest, kuna enamjaolt me need sealt ka leiame. Peaksime küsima endalt: kas peseme oma jalgu piisavalt tihti? Kas kanname kummitaldadega kinniseid jalanõusid kuumal ajal? Kas kanname sokke ja sukki mitu päeva järjest? Kui vastata neile küsimustele jaatavalt, teeme oma jalgadeleigapäevaselt liiga ja seame nad liighigistamise tekkeohtu.

Liighigistavad jalad tekivad haudumisel ning sellele võivad järgneda põletikud ja mitmesugused seenhaigused. Jalgade eest tuleb hoolitseda kohe, kui on märgata probleemi. Kindlasti tuleks alustada jalgade pesemisega vähemalt kaks korda päevas, sama tihti tuleks vahetada sokke või sukki.

Kui sellest pole abi, tuleks kindlasti pöörduda arsti poole, kuna mõjutame oma jalgade kehva olukorraga lisaks endale ka teiste, meid ümbritsevate inimeste elu.