Mida peab silmas pidama jalgu hooldades

IStockPhoto

Mida peab silmas pidama jalgu hooldades

Autor: Reilika Nestor 17.03.2014 kell 00:00

Milline naine või mees ei sooviks kuulda midagi ilusat oma jalgade kohta? Esimene asi, mida märgatakse, on muidugi puhtus. Jalgu peaks pesema kindlasti kaks korda päevas sooja või leige veega. Pidage meeles, et veenide laienemise ja lamppöia puhul on aga kuumad jalavannid keelatud. Veenilaiendite profülaktika või ravi eesmärgil kanna elastseid tugisukki või -põlvikuid (eriti kui töö nõuab püstiseismist).

Jalavannid
• Soola- ja puuviljaäädikavann
1 peotäis soola või 1 klaas lahjendatud äädikat pesukausi vee kohta. Hoia jalgu vees 10 minutit. Selline vann mõjub värskendavalt ja takistav jalgade higistamist.

• Vahelduv-vann
Kasuta kahte kaussi, ühes soe teises külm vesi. Hoia jalgu ühes kausis 5 minutit, seejärel võta välja ja aseta teise. Korda vannide vahetamist sedasi 5-10 korda. Vahelduva temperatuuriga vannid aitavad vereringet parandada.

• Ravimtaimevann
Võta üks peotäis ravimtaimi ja 1 liiter vett. Valmista nõrgal tulel taimede leotis ja kurna vala see läbi sõela vanni.
Taimedest sobivad väsinud jalgadele hästi kummel, piparmünt ja rosmariin.
Liigesevalude puhul aitavad arnikas, rosmariin ja männiokkad.
Tundlikele jalgadele sobivad tammekoor, salvei ja põldosi.
Tursunud jalgadel kasuta piparmünti, kanepit või leedrit.
Jalgade higistamise vastu on abiks lavendel ja rosmariin.
Külmadele jalgadele on hea tammekoorevann.
Kui jalad on kuumad, tursunud ja/või väsinud, hõõru neid jääkuubikutega. Väga hea oleks, kui jääkuubikud sisaldaksid ka piparmündiekstrakti (tuleks eelnevalt sügavkülma valmis teha).

Veel kasulikke tegevusi ja nippe

Vereringet elustavad lisaks vannidele näiteks jalgrattasõit, ujumine, jooksmine ja käimine. Eriti hästi mõjub jalgadele massaaž. Kord päevas tasuks masseerida jalgu kareda froteekindaga, suunaga varvastest ülespoole. Pöidasid hõõru tugevamalt, säärtest ülespoole nõrgemalt.

Kui põlvede nahk on muutunud karedaks, aitab seda pehmendada tsitrusviljade mahl ja õlid. Väga hea abimees on mee ja sidrunimahla segu.

Päeva lõpus kreemita jalgu. Masseeri kreem naha sisse, et see toimiks jalgu lõdvestavalt.