Jalapöia ja -sääre massaaž

IStockPhoto

Jalapöia ja -sääre massaaž

Autor: Reilika Nestor 23.11.2014 kell 00:00

Tee jalgade massaaži kodus põrandavaibal või tekil, väljas olles istu murul või liivarannal. Alusta pöidadest. Kõverda masseerimiseks vasak jalg ja toeta ta kannale, jättes parema jala sirutatult puhkama. Haara pöiast mõlema käe sõrmedega kinni ja mudi neid pealtpoolt. Esmalt hõõru õrnemalt, alustades varvastest ja liikudes edasi pöidadeni, seejärel järjest intensiivsemalt, kasutades ringliigutusi. Suund peaks olema varbaotste poolt hüppeliigese poole.

Hõõru hüppeliigest mõlema käe sõrmeotstega. Eraldi tähelepanu vajab kõõlusega tegelemine. See on kannaluu külge kinnituv osa. Et kõõlus oleks lõtv, kõverda pisut paremat jalga ja toeta selle pöiale vasaku jala pöid. Võta otse vasaku jala kanna kohalt kõõlus pöidla ja nimetissõrme vahele ning hõõru sääremarja suunas.

Nüüd on järg säärte käes. Jalad jäta eelmisesse asendisse. Esmalt asud mõlema käega säärt tugevalt silitama. Ühe käega hõõrud kergelt sääremarja, teise käe asetad sääreluu peale. Käed peaksid liikuma hüppeliigesest põlvede suunas. Seejärel võta käega tagumistest säärelihastest kinni, pigistades lihast kannast alates ülespoole, suunaga põlveõndla poole. Pöiad on seejuures veel põrandal. Sääremarjalihased on kergesti tuntavad. Raskem lugu on lihastega, mis asuvad sääre eesmisel küljel. Hõõru neid parema käe sõrmeotstega, kasutades ringliigutusi ning liikudes taas suunaga jalalabast põlveni. Vasak pöid peab toetuma paremale ning olema keeratud veidi sissepoole. Suru vasaku käega põlve kergelt sissepoole, suunaga põranda poole.

Korda kõike teise jalaga.