Imikule oluline ternespiim - mida tähendab ja miks ülioluline?

Imikule oluline ternespiim - mida tähendab ja miks ülioluline?

Autor: Reilika Nestor 23.04.2016 kell 10:03Rinnapiimal on mitmeid kasulikke omadusi. Paari päeva jooksul pärast sünnitust eritavad piimanäärmed nn. ternespiima. See on tavalisest piimast paksem ja natuke venivam. Ternespiim sisaldab palju antikehasid, mis hävitavad kahjulikke viiruseid ja baktereid, mis aitavad vastsündinul välja kujundada immuunsussüsteemi. Tänapäeval on juba saadaval ka ternespiimakapslid “Colostrum”, mis toidule lisatuna sama funktsiooni täidavad.

Emapiim on väärtuslik, sest ta vastab täielikult noore organismi vajadustele – valkude, rasvade ja süsivesikute omavahelise suhte kui ka vitamiinide ja mikroelementide sisalduse poolest.

Nagu öeldud – alguses tekib rinnas ternespiim. Seda on vähem, ka lapse magu on alles väike. Mõne päeva pärast hakkab rinnast tulema tavaline piim, vähehaaval ikka rohkem, kuni nädal jooksul jõuab täismahuni.
Esimestel imetamispäevadel, kui piima alles vähe, antakse lapsele rinda 3 – 5 korda. Hiljem toidetakse imikut 6 korda päevas ja veel üks kord öösel.