Igale TÄHTKUJULE OMA DIEET või kas sulle üldse sobib DIEET?

Igale TÄHTKUJULE OMA DIEET või kas sulle üldse sobib DIEET?

Autor: Reilika Nestor 26.03.2016 kell 00:57JÄÄR

Jäär on tuntud kui kirglik ning põikpäine tähtkuju. Siit ka dieetide puhul jonnakus. Kas ta peab või mitte! Vahepealselt Jäära puhul ei ole. Jääradele soovitatakse Kaalujälgijatega ühinemist või lasta teha endale mitmekülgne toitumiskava. Neile meeldib vaheldusrikkus ning mitmekesisus. Treeningutega on samamoodi. Kas Jäär teeb või ei! Alusta tasa ja targu.


SÕNN

Sõnn on samuti põikpäine ja talle meeldib istuda ning mitte eriti tegeleda tervisespordiga. Talle meeldivad soolased ning lihatoidud. Sõnnidel soovitatakse vähendada lihatoite ning suurendada juur- ja puuviljade söömist. Samuti jalutage, kui muud ei taha teha.


KAKSIKUD

Kaksikutele meeldib toituda mitmekülgselt ning kõik, mis on uus, nad kohe tahavad proovida. Proovi teha endale kindlaks, mis on sulle kasulik ning jää selle juurde. Mitmekülgne toit on kasulik, kuid mitte ühel päeval süüa rämpstoitu, praadi, magustoitu, snäkke. Proovi näiteks teha üks nädal ühed rahvustoidud, teine nädal teine jne jne jne. Oluline on süüa natukene lihatooteid ja suurem osa peaks olema puu-ja juurviljadel. Unusta magus!


VÄHK

Vähid on teada-tuntud emotsionaalsed sööjad. Nad söövad emotsioonide ajel. Kõige olulisem on enda jaoks selgeks teha see emotsioon, mis paneb, kas siis nälgima või meeleheitlikult sööma. Kui oled selle enda jaoks selgeks mõelnud, oskad kontrollida ka oma isusid. Vähile soovituseks on söö stabiilselt ja võrdsetes kogustes.


LÕVI

Lõvidele meeldib nautida toitu selle suuremas tähenduses. Nende laud peab olema rikkalik, mitmekülgne ning luksuslik, midagi erilist. See aga ajab terve pere hukatusse! Seda kõike pole korraga vaja. Jaota midagi meeldivat igasse päeva.


NEITSI

Neitsite probleem võib olla selles, et nad on liiga looduselähedased ning peaksid sööma juurde natukene rohkem lihatoite - kala, kana, veis. Samuti Neitsid kipuvad liiga kinni võtma igasugustest dieetidest ja peavad nendest rangelt kinni. Sealjuures kui alustate mingisuguse dieediga, vaadake, et see on teile ikkagi kasulik ning tervislik.


KAALUD

Kaaludele meeldib toituda lihtsalt ning nad võivad austada liiga üksluist toitu, toitu, mis ei ole tervislik, aga see on nende jaoks lihtne. Lisa oma toitudesse rohkem värvi ja söö rohkem puu- ja juurvilju. Kaaludele meeldib süüa väga magusat. Piira ka seda.SKORPION

Skorpioni ja Sõnni toiduarmastus on suhteliselt sarnane, kui samas teeb silmad ette ka Lõvile. Skorpionile meeldib mitmekülgne ning rikkalik toiduvalik. Ta kas peab dieeti või ei! Samuti on see treeningute puhul. Keskmist teed pole. Proovi leida tasakaal söömise ja toitumise suhtes ning sa ei pea mingit dieeti pidama.


AMBUR

Amburile meeldib süüa hästi ning eriti armastab ta eksootilisi toite. Usu, ka juurviljad on maitsvad, neile tuleb ainult millegagi maitset lisada. Amburil ei ole raske dieeti pidada. Pigem polegi tal probleeme dieeditamisega, vaid peaks natukene korrigeerima koguseid.


KALJUKITS

Kaljukits on rahulik ja sööb seda, mis ette antakse. Kuid täna peab ikka natukene valima ka. Teine äärmus Kaljukitse puhul on see, et ta on liiga valiv. Püüa aru saada tervislikust toitumisest. Kaljukitsele ei ole raske asju selgeks teha. Küsimus on selles, kas ta peab seda enda jaoks vajalikuks.


VEEVALAJA

Veevalajad söövad mitmekülgselt ning neil pole probleem dieeti pidada, kuid kas nad seda ise tahavad. Nad on suhteliselt endaga rahul ning kõik ju algabki enesetundest. Nad annavad endale aru, kas neile on miski kasulik või mitte!


KALAD

Kalad rahuldavad omi vajadusi söömisega. Vastavalt enda tujule nad ka söövad. Võiks öelda, et nad söövad emotsioonist. Dieet kui selline on kalade jaoks raske teema. Kuid kui nad ennast ükskord kätte võtavad, siis nad seda ka suudavad. Kõige paremini sobib Kaladele toitumiskava. Nende jaoks on siis lihtne - kõik on ette kirjutatud ja ei pea ise mõtlema, mida teha või mida mitte.