Halva hingeõhu tegelik põhjus! Mida teha?

Halva hingeõhu tegelik põhjus! Mida teha?

Autor: Reilika Nestor 06.10.2015 kell 13:32


Halb hingeõhk võib olla märk mingist sisemisest või välimisest probleemist. See ei pruugi olla pelgalt ainult hammaste hügieeni-igemete küsimus, vaid probleem võib peituda palju sügavamal. Kahjuks on halval hingeõhul patsiendile negatiivne psühholoogiline ja sotsiaalne mõju, sest see võib peletada eemale teisi inimesi. Sellega võib kannatada kõik. Ärisuhted, partneriga, lastega lähedus.

Hingeõhku saab kontrollida mitmeti, eriti kui hingate oma peopessa. Inimene, kes on Teile juba tähelepanu pööranud halba hingeõhku, on võtnud ennast kokku ja tõesti juba tema jaoks see häirivaks muutunud. Ärge võtke seda lihtsalt, sest see juba näitab, et see on pikaaegne ning häiriv teistele inimestele.


Halva hingeõhu põhjused

Nagu eelnevalt mainitud on üks põhjuseks suu hügieen. Samuti kuiv suu, alkohol, tubakas. Kui bakterid hammastele ladestuvad, eritades erinevaid toksiine, mis kahjustavad igemete kudesid, tekib igemepõletik. Tubakas ja alkohol riisuvad meie kehast vee, mis põhjustavad halba lehka suus.

Kuid halva hingeõhu taga võib peituda palju suurem probleem. Halb hingeõhk võib olla mao- ja kopsuprobleemi peegeldus. Maks on nö kuum halva toitumise tõttu, nagu näiteks rasvased, vürtsikad, magusad toidud. Millega jõuame seedeprobleemideni, kus inimesel on raske toitu seedida. Niisugused toidud häirivad magu ning põhjustavad süsivesikute käärimist ja valkude roiskumist seedesüsteemis. Need omakorda lähevad verre ja väljutatakse läbi kopsude suu kaudu.

Kui Teil on probleeme halva hingeõhuga, siis vaadake üle enda toitumine. Tasakaalustatud toitumine. Jätke välja rasvased, vürtsikad ning magusad toidud. Kindlasti suitsetamine ning alkohol.


Soovitused

  • Puu- ja aedvilju.
  • Jooge kohe hommikul klaas mineraalvett või sidrunivett.
  • Jooge üldse palju vett.
  • Käige hambaarsti juures, et ta vaataks teie hammaste ning igemete olukorra üle.
  • Laske professionaalil kord kuus hambaid puhastada.
  • Hoolitsege selle eest, et kõht oleks koguaeg regulaarselt täidetud ja alati mitte 100% vaid 80%.
  • Sööge teraviljatooteid. Need puhastavad sooli ning organismi ning viivad väljaheitega kaasa halva lõhna maos.