Erinevad maskid silmadele

IStockPhoto

Erinevad maskid silmadele

Autor: Reilika Nestor 18.11.2014 kell 08:00

Et silmad säraksid, vajavad nad puhkust ja selleks oleks tarvis neid lõdvestada mitu korda päeva jooksul. Üks võimalik moodus on toetada pea kätele ja sulgeda käelabaga silmad. Seejärel lõdvesta kaelalihased ning hoia end sedasi 10-15 minutit.

Et silmad ei oleks väsinud, soovitame juua päevas vastavalt kehakaalule ning -ehitusele kuni viis klaasi vett. Kõige paremini viitavad sinu vananemisele, pingele ja muredele alkoholi tarvitamine. Eluliselt tähtis tervetele silmadele on kvaliteetuni. Et vältida kortsude tekkimist, kanna enne magamaminekut silmaümbruskreemi silmadele.

Kui tahta silmi ümbritsevat nahka niisutada, peab meeles pidama, et meie õrn silmade ümbrus talub vaid spetsiaalseid hoolduskreeme. Seetõttu tuleb silmaümbruskreemi panna nahale väga õrnalt, kasutades sõrmeotsi.

Silmaümbruskreem
1 spl lanoliini, ½ spl maisiõli, 2 spl külma keeduvett. Sulata lanoliin veevannil ja lisa maisiõli. Võta tulelt ning lisa tilkhaaval vesi. Sega puulusikaga.

Säravate silmade heaks
Tükelda pool keskmise suurusega kurki. Niisuta varasemalt roosivette kastetud vatt kurgimahlaga ja aseta padjakesed silmadele vähemalt kaks korda päevas – soovitatavalt hommikul ja õhtul. Samal ajal on hea lamada ja lõdvestuda. Kurgimahl, eriti kui ta on segatud lanoliini või sidrunimahlaga, teeb mustad ringid silmade ümber heledamaks.

Teine, pisut lihtsam viis seda saavutada, on kasta vatt musta tee sisse ning asetada niisutatud vatitupsud silmadele.