Eakama naha jumestus

IstockPhoto

Eakama naha jumestus

Autor: Kai Visnapuu 14.01.2015 kell 00:00

Puuderkreemidest sobivad keskealisele naisele õlisisaldusega kreemid. Oma koostiselt on need pehmed, järgivad tundlikult kortse ja volte ning ”elavad” koos nahaga. Lisaks ei pudene antud kreemid ka rasketes tingimustes ja nende nahale antav läige on hõlpsasti eemaldatav puudri abil. Õli sisaldavate värvivõiete laialimäärimise järel tuleb meigiseent tingimata puhastada.

Topeltlõua varjamine

Paljudel naistel tekib vananedes topeltlõug. Jumestuse abil on võimalik seda mingil määral korrigeerida. Selleks vajate lisaks igapäevasele meigikreemile umbes kahe tooni võrra tumedamat toonivat kreemi või õhukese koostisega peitepulka ning tavalist puudrit.

Tehke nii:

  • Hajutage tooniv kreem tavalisel moel. Võtke meigiseenega tumedamat toonkreemi ja tupsutage see topeltlõua esiletungivale osale. Tume kontuur ei tohiks lõuajoonest kaugemale näole ulatuda.
  • Kui kasutate peitepulka tõmmake kerge joon pikki lõualuud ja hajutage värv suunaga allapoole nii, et see kataks topeltlõua.
  • Puuderdage nägu tavalise puudriga.Võtke peitepuuder õhukesele pintslile, pühkige üleliigne värv käeseljale. Suruge pintsli harjad kõigi 5 sõrmega kokku. Pintseldage värv äärmiselt kergete liigutustega kaelale. Katke kogu topeltlõug ja hoolitsege selle eest, et värv oleks korralikult hajutatud, mitte lõuajoonest ülespoole näole.Kui topeltlõug on väga väike, ärge tumedat toonkreemi kasutage, vaid kaotage lõuaalune ülemäärane pehmus peitevärvi abil, surudes pintsli ots sõrmedega kokku, võimaldamaks kanda värv täpselt õigesse kohta.

 

Artikli päritolu www.derma.ee