Astelpaju marjade mahl ja viljaliha kasulikkus!

Astelpaju marjade mahl ja viljaliha kasulikkus!

Autor: Reilika Nestor 06.12.2015 kell 21:21

Marjad on väga toiteinerikkad. Astelpaju marjade viljaliha on rikas ...

  • Karotiini - A-vitamiin. A-vitamiini vähesus toidus nõrgendab organismi vastupanuvõimet nakkustele ja silmade kohanemisvõimet valguse muutusega (kanapimedus), pidurdab kasvu, langeb kehakaal ja tekivad häired seksuaalelus.
  • C-vitamiini - Aitab suurendada organismi vastupanuvõimet haigustele ja kiirendab rakulise immuunsuse käivitamist. Vajatakse naha, igemete, kapillaaride, hammaste, sidemete ja luude normaalsete füsioloogiliste protsesside funktsioneerimiseks. On oluline mitmetes hüdroksüülimistes - neuromediaatorite, kolesteroolist sapphapete süntees, neerupealiste koores steroidide sünteesis, neerupealiste säsis adrenaliini ja noradrenaliini sünteesis. Osaleb ka ravimite biotransformatsioonis. Stimuleerib raua imendumist.
  • Rikkalik orgaaniliste puuviljahapete poolest - haiguste puhul akne, kuiv nahk, psoriaas, melasma
  • Sisaldavad E-vitamiini - paljude organismide mitmete normaalsete füsioloogiliste protsesside toimimiseks ja täielik puudumine toidus põhjustades haiguslikke seisundeid.
  • Väiksemates kogustes B vitamiini -  igapäevaselt vajalikud inimeste normaalseks ainevahetuses ja rakkude kasvu tagamisel.
  • K-vitamiini - vajalik glükoosi fosforüülimiseks. Vere hüübimisel.
  • Sisaldab looduslikke antioksüdante flavonoide. Flavonoide hinnatakse eeskätt nende põletiku-, allergia-, viiruste- ja vähivastase toime tõttu. Veresoonte seinu tugevdav mõju. Flavonoidid tugevdavad sidekoe (ligamendid, kõõlused, kõhrkude jne) peamist struktuurilist komponenti kollageeni. Aitavad allergiate puhul.
  • Samuti teatud koguses looduslikke rasvhappeid Omega 3 ja teisi tähtsaid rasvhappeid. 17 miljonit inimest. Just nii palju sureb maailmas igal aastal südamehaiguste ja insuldi tõttu. Südame- ja veresoonkonnahaigused on Eestis surmapõhjus number üks. Eesti on nendesse haigustesse suremuselt juhtpositsioonil nii Euroopas kui kogu maailmas. Toetab südametegevust. Süda on peamine südame-veresoonkonnasüsteemi osa. Vananedes kahjustab meie veresooni ateroskleroos – veresooned ahenevad, muutuvad jäigemaks ja kaotavad elastsuse. Kui südamelihast toitvad veresooned ahenevad, tunneb inimene rinnas valu, mida meditsiiniliselt nimetatakse rinnaangiiniks ehk stenokardiaks ning areneb südamekoronaarhaigus.
  • Tugevdab keha vastuapnuvõimet ning muudab selle elujõulisemaks.