Asjatundmatu kunstküüne paigaldamise vead, aga mida teha?

IstockPhoto

Asjatundmatu kunstküüne paigaldamise vead, aga mida teha?

Autor: Kai Visnapuu 12.01.2015 kell 00:00

  • Oluline moment on valida õige suurusega tipp. Tavaliselt kunstküüsi müüakse 7-11 erinevas suuruses ja täpselt sobiva suuruse ja kuju saavutamiseks tuleb neid viilida. See ei ole ainuüksi ilu küsimus, õigest suurusest sõltub ka püsimine; jõuga surutud väiksem kunstküüs ei jää püsima.
  • Enne kunstküüne kohale asetamist peaks ettevaatlikult eemaldama küünepinnalt läike- ehk rasvakihi või teiste sõnadega – on vaja oma küüne pind karestada. Siin on võimalik kaks eksimise varianti - oma küünest viilitakse liiga palju maha ja see muutub õhukeseks ja tundlikuks või siis võetakse maha liiga vähe ja kunstküüs ei püsi hästi peal.
  • Küünenaha alla lükatud kunstküüs võib tekitada mädaniku.
  • Kunstküüned tuleks eemaldada spetsiaalse leotusgeeliga (Tip Remover), mitte tavapäraste vahenditega.

Mida võiks teada:


Kõikidel kunstküüntel püsib ka kehvema kvaliteediga lakk väga hästi peal. Laki eemaldamiseks tuleks kasutada atsetoonivaba lakieemaldajat. Arvestada tuleb, et poetoode ei pruugi sobida, kuna võib sisaldada mitmesuguseid keemilisi lisandeid, mis kahjustavad ja pehmendavad kunstküünt – nii et osta tasuks see kindlasti salongist. Ehkki mõned firmad pakuvad spetsiaalseid lakke kunstküüntele, sobivad tegelikult kasutamiseks kõik küünelakid.

Enne kunstküünte paigaldamist peaks arvestama, et mugavuse pärast pole neid küll mõtet panna. Perfektse tulemuse nimel tuleb käia korrapäraselt hoolduses ning kodus peaks õlitama küüneümbrusnahka ja väljakasvavat küüneosa.Hoolduses käimise sagedus sõltub kunstküüne tüübist, küüne kasvamise kiirusest ja muidugi ka sellest, kuidas neid hoitakse. Loomulikult saab tugevama kunstküüne tüübi korral ka nt aia- ja majapidamistöid teha, soovitavalt küll kindaid käte kaitseks kasutades.

Üks võimalus kunstküüntest vabaneda on need lihtsalt välja kasvatada: akrüüli ja geeli puhul poleeritakse väljakasvanud osa küünepinnaga tasaseks ja kasutatakse varjavat lakki.

Küünte seisund pärast kunstküünte eemaldamist sõltub paljuski küüned paigaldanud tehniku oskustest. Koledus pole paratamatus. Oskamatu paigaldaja võib sageli terve küüne asjatult õhukeseks viilida. Tegelikult piisab tipi ja küüne haakuvuse tagamiseks vaid küüneplaadi pinna kergest karestamisest, s.t. ainult kergeid piki- või põikitriipe. Ka kahjustab oma küüsi kunstküünte oskamatu eemaldamine, mis mõnel juhul võib endaga kaasa viia terve küüne pealmise kihi.

Värvimuutused oma küünel tekivad siis, kui paigaldamisel on küüneplaadi ja tipi vahele jäänud õhumullid või pole ääreviimistlus olnud korrektne ja õhk satub vahele. See on soodus pinnas ka bakterite arenguks ja infektsiooni tekkeks. Samuti liiga sage tumeda pigmendiga küünelakkide kasutamine võib kaasa tuua värvimuutuse. Suitsetajatel on küüneplaadi värvimuutused kergemad tekkima.
Üldiselt on kunstküüned ilmastikukindlad, ent mõnda tüüpi geelküüned võivad reageerida suurtele temperatuurikõikumistele: paralleele võiks tõmmata hambavaabaga, mis muutub tundlikuks.

www.derma.ee