Armastad kulda? Mida see ütleb sinu kohta?

Armastad kulda? Mida see ütleb sinu kohta?

Autor: Reilika Nestor 27.11.2015 kell 12:03

Juba vanaajast on kulda seostatud päikesega. Sageli sümboliseerib kuld puhtust, kestvust, tarkust, küpsust ja Alkeemias sümboliseeris kulla valmistamine madalamatest ainetest vaimset puhastumist ja igavest elu.

Aristoteles kasutas võrdlust kullaga, kõneldes tasakaalukusest, mida tänapäeval nimetatakse "kuldseks keskteeks". Antiigist on tuntud ka iluideaali väljendav matemaatiline vaahekord kuldlõige.

Kristluses on kulda seostatud nii ahnuse ja kurjuse kui ka ülima pühadusega.

Traditsiooniliselt on kuninglikku sära ja valitsejate tarkust sümboliseeriv kuld olnud kuningakroonide materjal.

Tänapäeval nimetatakse paljudel võistlustel esimest auhinda kuldmedaliks, ehkki see ei pruugi olla valmistatud kullast. Nii on olümpiamängudel 1904. aastast antavad kuldmedalid vaid kullatud hõbedast. Kuldne on ka mõni filmiauhind, näiteks Oscar ja Kuldgloobus.

Abielusõrmustes seostub see abielu kestvuse ja püsivusega, 50. pulma-aastapäeva nimetatakse kuldpulmaks.

1965. aastal nimetati kuld USA California osariigi tunnusmineraaliks, 1968. aastal kuulutas kulla tunnusmineraaliks ka Alaska.

Kuld sümboliseerib rikkust, rohkust, glamuuri, üleolevust, heaolu, elurõõm. Kulda seostatakse valgustuse, armastuse, kaastunde, vapruse, kire, maagia ja tarkusega.

Sa oled inimene, kellele meeldib silma paista. Selle taga võib olla aga õrn ja habras hing, kes on otsib turvatunnet. Kullakandjad ihkavad rohkem armastust ja tähelepanu.