8.05. 1947 suri Harry Gordon Selfridge

Näitleja Selfridge seriaalis, kes sarnaneb väga temale endale!

8.05. 1947 suri Harry Gordon Selfridge

Autor: Reilika Nestor 07.05.2016 kell 22:51Homme 8.05. on minu ühe lemmikuma inimese surmaastapäev. See inimene on Harry Gordon Selfridge. Ta on sündinud 11.01.1858 a USA, ning lahkunud meie seast 8.05.1947 Inglismaa.  Ma olen lugenud tema elulugu, kuidas ta oma elu elas ning kuidas see lõppes.

Harry oli inimene, kel olid suured unistused, mõtted, ideed. Kahjuks tema elus väga olulist ja tähtsat rolli mängivatel inimestel polnud tahtmist sellega kaasa minna. Ta elas oma elu ja püüdles oma unistuste poole oma pere ja enda pärast, et kõigil oleks hästi. Harry soovis, et kõik - nii tema kaastöötajad, pere, sõbrad, elaksid hästi. Ta tõi maailma, ehk ka Euroopa turule kõige uuenduslikumad asjad, ideed. Näiteks punane huulepulk või põsepuna. Ilusad ja uuenduslikud kleidid. Mannekeenid poodides. Et kliendid said ikkagi asju katsuda ja proovida. Moeshow- d, etendused, filmid, reklaamid jne jne jne. Ta tõi kõige uuenduslikuma ja parema moe oma poelettidele müügile. Kõike tegi ta sel ajal esimesena. Selliseid inimesi on maailmas liiga vähe. Tal olid suured unistused, mille viis täide Inglismaal, rajades suurima kaubanduskeskuse. Allamäge hakkas tema elu minema sel hetkel, kui tema armastatud naine Rose suri vähki. Ta küll armus, kuid see osutus kõige suuremaks pettumuseks. Edaspidi ta otsis lohutust, otsis armastust ning aina kukkus ja kukkus.

Harry suri vanadusse, Londonis asuvas üürikorteris.

Meie elus on väga raske leida inimest, kes sinuga ühte rada käib, kes sind armastab ja toetab. Kui me ehk ka selle leiame, siis arusaamatul põhjusel see inimene võetakse meilt, või juhtub midagi sellist, et see usaldus ja mõistmine kaob.

Me elame ükskord selles Maailmas. Armastagem kirega ja hoidke üksteist. Inimese suurim vara pole rahaline, vaid see, kui palju on tal kalleid inimesi ümberringi, kes teda armastavad ja toetavad, kellele saab loota.

Selfridge Kaubanduskeskus on siiamaani Inglismaal ning siin on tema kaubanduskeskuse koduleht. Kahjuks teda iseennast enam pole. Kuid mälestused on ilusad.

KLIKI, et näha kaubanduskeskust - Selfridge!