Miks koguneb rasv just sellesse kehapiirkonda?

Miks koguneb rasv just sellesse kehapiirkonda?

Autor: Reilika Nestor 04.05.2016 kell 10:11


Tänapäeval kõige suuremaks terviseprobleemiks on ülekaalulisus. Igapäevaga kasvab ülekaaluliste inimeste arv. See võetakse arvutades kehamassiindeksi järgi.

Kaalutõus on reeglina tingitud ebatervislikust toitumisest, vähesest liikumisest, mis omakorda tähendab halba seedimist, üle söömist, kui ka süües toite, mis sisaldavad üha enam gluteeni. Võiks isegi öelda, et inimesed kahjuks ei süvene sellesse, mida sisaldavad tänapäeva toiduained. Võime rääkida sellest, et üks või teine asi on kahjulik, aga sellesse ei süveneta. Toiduainetetootajad rõhuvad aina sellele, et asi oleks võimalikult maitsev. Aga kuidas see maitse saavutatakse? Maitsetugevdajatega, igasuguste keemiliste ainetega, mis on meie tervisele kahjulik. Uskumatu on isegi kohati see, kui võtta ette näiteks vorstikesed või kanaliha snäkid, siis üllatume, kui suur hulk on teatuid aineid, mida me üldse süüa ei tohiks. Näiteks gluteen ja maitsetugevdajad, süsivesikud, igasugused emulgaatorid jne. Osta ennem ise kanaliha, panna pannile ja maitsestada ise Teile lemmik maitseainetega on äärmiselt tervislik. Selle kanalihasnäki toiteväärtus, mis on poest ostetud võib olla 100 g kohta 300 kcal ja see, mille te ise kodus teete on ca 150 kcal 100 g kohta.

Teadlased toovad välja 6 erinevat kaalutõusu põhjust:

Toidust tingitud ülekaalulisus
Ülesöömine, eriti süües liiga palju töödeldud valmistoitu, mis teeb paksuks, kui ka on ebatervislik. Inimesed lähevad lihtsama vastupanu teed ning ostavad koju palju valmisfabrikaate või siis söövad söögikohas midagi kiiret ja maitsvat kontrollimata toiteväärtust ning kogust, sinna juurde veel mingisugune jook ning kukkel / leib. Täna ei sisalda enam ükski kukkel ega ka leib meile kasulikke aineid. Kahjulikud on meile nisujahu, rasvad, süsivesikud ning gluteen. Lugege poes olevatelt pakenditelt, kui paljude toiduainete sisalduses on suurel määral nisujahu, rasva, süsivesikuid ja gluteeni. Need teevadki meid paksuks, rasvaseks.
Teadlased on ka kindlaks teinud, et kõrge süsivesikute, kui ka rasva ning maitsetugevdajate sisaldus toitudes tõstab aga meie isu veelgi enam. Me tahame aina juurde süüa ja koguaeg oleks nagu kõht tühi. Meie aju saab vastavalt sellele signaale, mida me sisse sööme. Vastavalt need ained mõjutavad meie ajutegevust.
Toidust ülesöömine lööb inimesel välja ülakehas.

Stressi ajal söömine
II suurimaks kaalutõusu põhjuseks on maailmas depressioon ja stress. Siinkohal on samuti ajutegevus ja psüühiline seisund väga olulised ja mängivad toitumisel märkimisväärselt suurt rolli. Stressi ja depressiooni ajal söövad ennast paksuks just nimelt naised. Väga väike protsent on mehi.
Stressist tingitud ülesöömine põhjustab keskkoha rasvumist.Gluteeni sisalduvate toiduainete liigsöömine
Gluteen on aine, mis põhjustab enamjaolt suurtrasvumist ning ülekaalulisust. Gluteen tekitab meie kehas, ajus ja organimis tunde, nagu me sooviks veel ja veel süüa, sest kõht on tühi. Eriti naised peavad olema ettevaatlikud gluteeniga, kuna kõrge gluteeni tarbimine võib põhjustada hormoonide kõikumist kehas, mis viib omakorda erinevate terviseprobleemideni.
Hoidu alkoholist ja suitsetamisest, see omakorda ei lase kaalul alaneda ja mõjub gluteeniga koos inimesele laastavalt.
Gluteeni ületarbimisel rasvuvad puusad, jalad, kintsud.

Alkohol, suitsetamine, kofeiin - Kõhupiirkonna rasvumine
See on tingitud suurel määral ebatervislikest eluviisidest. Alkohol, suitsetamine, kofeiin. Sealjuures kiired söögikorrad. Väga suurt rolli siin mängib naistel rasvased toidud ja meestel alkohol. Samuti madal enesehinnang. Kõhu rasvumine kahjustab enam siseorganeid, mis tekitavad hiljem inimestele väga suuri terviseprobleeme.

Vereringeprobleemid
Vereringe, veresoonkonnahaigused on samuti üks ülekaalulisuse põhjuseid. See oleneb teie elustiilist ja harjumustest. Teie vereringe ei tööta piisavalt ja täisväärtuslikult, mis mõjutab ühtlasi teie tervet organismi, teie keha. Ained, mis liiguvad mööda verd ei jõua õigel ajal õigesse kohta. Jäävad pidama ning tekitavad rasvumist, seedimine halb, aju ikka tunneb, et kõht on tühi. Söötegi aina juurde ja juurde. Vereringeprobleemidest tingitud rasvumise all kannatab enam puusad ja jalad. Kui teil on  vereringeprobleemid, siis rasvuvad teie sääred enam. Eriti kannatavad selle all lapseootel naised. Nende ülekaalulisus on enamjaolt tingitud vereringeprobleemidest.

Laisk eluviis
Laiskus, tegevusetus on maailmas kõige populaarsem ülekaalulisuse põhjuseid. Inimesed ei viitsi ja ei huvitu tervisespordist ja paljud, kes on juba ülekaalulised, ei viitsi isegi minna enam jalutama või ujuma, mis oleks neile eriti kasulik. Pigem istuvad diivanil ja näksivad midagi ja vaatavad telekat. Päeva jooksul söödut ei kulutata kehalise aktiivsuse vähesusega ära.
Laiskusest tingitud rasvumise all kannatab enam ülakeha.

Need on teadlaste põhilised 6 põhjust, mis maailmas valitseb suur ülekaaluliste inimeste ülekaal. Mida päev edasi seda enam tuleb ülekaalulisi inimesi juurde. Inimesed on oma harjumuste ja pahede all kannatajad. Vähe süüakse rohelist, puuvilju ja juurvilju, mis on meile üli olulised ning tähtsad organismi ja keha täisväärtuslikuks tööks. Liha annab ka meile energiat ja on kasulik, kuid liha ei tohiks süüa üle 180 g päevas. Vett peaks jooma kuni 1,2 l päevas. Magus, alkohol, suitsetamine - EI! kõiksugused saia- ja leivatooted vaadake hoolikalt üle, mida need lõppude lõpuks sisaldavad! Te kindlasti üllatute. Samuti maitsega veed. Maitsega veel sisaldavad väga palju suhkrut. Jogurt sisaldab palju suhkrut.

  • Soovitav on juua puhast vett, sinna sisse pannes sidruniviil või teile meelepärased puu- või köögiviljaviilud.
  • Liha sööge maksimaalselt päevas 180 g, naistel isegi vähem.
  • Kõiksugused looduslikud teed vahepaladeks, koos meega.
  • Keedetud, hautatud, ahjus küpsetatud juurviljad. Keegi ei keela teil neid maitsestada erinevalt. Kuid ärge üle pingutage.
  • Riis, tatar, neljaviljahelbeb, kaerahelbed - ideaalsed kõhutäitjad ja ääretult tervislikud, nii teie kehale kui vaimule.
  • Puuviljad magustoiduks - looduslik magus.