5 põhjust, miks su kõht on selline - SA POLE PAKS, vaid ...

5 põhjust, miks su kõht on selline - SA POLE PAKS, vaid ...

Autor: Reilika Nestor 26.05.2016 kell 00:15


Kõige kohutavam asi inimese enda jaoks on punnis, puhitav kõht. Selline tunne, nagu oleks õhupalli alla neelanud, nagu hakkaks kohe lõhki minema. Tihtipeale on see tingitud raskest toidust, kuid väga paljudel inimestel on see täiesti tavaline tunne.

Mis aga põhjustab kõhu paistetust / puhitust?

Ebapiisav vee tarbimine


Madal vee tarbimine on üks peamisteks põhjusteks, miks inimestel kõht paistetab/ punnitab. Samuti juuakse veel lisaks kohvi ning musta teed, mis omakorda viivad kõige rohkem kehast vett välja. Küsi endalt, millal sa viimati jõid päevas 6-8 klaasi vett ( 220 ml).

Kõhukinnisus

Samuti kõhukinnisus on üks peamisi põhjuseid, miks inimestel on kõht paistes ning pole pehme. Sa peaksid sööma rohkem kiudainerikkaid toite, et seedimine toimiks. Väga on kasuks apelsin, melon, arbuus, greip, ananass, smuutid, marjad. Seedimist on vaja turgutada. Ära joo ennem, söömise ajal ning peale söömist vedelikku. See muudab kõhu laisaks. Vedellikku tuleks tarbida min 45 enne või pärast söögikorda.

Stress


Stress viib paigast ära teie normaalse organismi talitluse. Kui teil on stress, siis seedetrakt ei täida korralikult oma funktsiooni. Püüdke enda pärast mitte olla liiga emotsionaalne. Üleüldiselt on stress väga kahjulik inimese tervisele.

Rämpstoidu söömine

Rämpstoit sisaldab enamjaolt inimesele mitte kasulikke komponente. Töödeldud toid, maitseained, maitsetugevdajad, värvained, säilitusained. Mitte midagi tervislikku. Lisaks sellele aeglustab seedefunktsiooni.    

Süsivesikud   

On olemas head süsivesikud ja halvad. Halvad süsivesikud on just need, mis panevad teie kõhu kinni ning kõhus on puhitustunne. Kõik magus on halvad süsivesikud. Asendage nt puuviljadega.
LOE LISAKS:

Šokeerivaid fakte toitude kohta, mida sa varem ei teadnud, VAATA JA IMESTA! - KLIKI

Toidud, mis aitavad seedimisele kaasa - KLIKI

Ananassi kasulikkus - KLIKI


Miks süüa banaani? - KLIKI

Allikas.
www.fhfn.org
supertastyrecipes.com